Karel Gott s dcerou nechyběli na premiéře. Jaké role si střihli v pohádce Když draka bolí hlava?

Zpěvák Karel Gott a jeho dcera Charlotte byli hlavními hvězdami premiérového večera československé pohádky Když draka bolí hlava v pražské Lucerně. Zlatý slavík ztvárnil jednu z hlavních rolí kováře a navíc pro pohádku nazpíval titulní píseň se svou dcerkou Charlottou s názvem „Když draka bolí hlava“ autorů Leška Wronky (hudba), Petra Šišky (text).

„Byl jsem osloven producentem Petrem Šiškou a režisérem Dušanem Rapošem, jestli bych pro jejich novou československou pohádku nazpíval titulní a závěrečnou píseň. Vzhledem k tomu, že mám klasické české pohádky moc rád a mám rád děti, s radostí jsem nabídku přijal, protože tato pohádka je skvělá! Titulní píseň pro děti jsme již s mou dcerkou Charlottkou nazpívali a s vynikající slovenskou herečkou Kamilou Magálovou natočili finálovou píseň s názvem „Láska je drahokam“. Složil ji Michal David a textem opatřil Petr Šiška a je o celoživotní lásce a respektu,“ uvedl před premiérou Karel Gott.

Pohádku premiérovým divákům představili také ostatní herci a zpěváci: princezna Zuzana Žáková, princ Jakub Jablonský, panímáma Kamila Magálová, komorník Osmany Laffita, slovenská hlava Draka Igor Timko, režisér Dušan Rapoš, scénárista Petr Šiška či skladatel Vašo Patejdl.

Nabité herecké obsazení dopřeje zážitek nejen pro děti v kategorii 6plus, ale i pro jejich rodiče a příznivce československé sounáležitosti. Dále uvidíte V dalších zásadních rolích pohádky se objeví Charlotte Ella Gottová (Barborka), Aleš Nykodým (Tomík), Ján Koleník a Miroslav Šimůnek (králové), Zuzana Maurery a Kateřina Brožová (královny) či Miro Noga (lidský skřet Blivajz).

Důležitou složkou pohádky jsou písničky renomovaných autorů v čele s Vašem Patejdlem, Michalem Davidem, Igorem Timkem, Leškem Wronkou a Miro Bazgerem, či Martinem Harichem. Významnou roli v pohádce budou hrát i hlasy známých osobností, kde hlavně vtip a šarm Igora Timka (slovenská hlava Draka) a Libora Boučka (česká hlava Draka) slibují dobrou zábavu, stejně jako důstojný hlas Václava Postráneckého, který zazní jako hlas starého Draka.

O čem pohádka je?

Barborka s Tomíkem tráví prázdniny u babičky a dědy v kovárně pod Dračí skálou, kde ze všech sil pracuje i netradiční pomocník dvouhlavý dráček Čmoudík. Jednou, když se děti chystají přespat v jeskyni společně s dráčkem, objeví na zdi jeskyně starou mapu a Čmoudík, jehož jedna hlava mluví česky a druhá slovensky, začíná vyprávět napínavý příběh o vzniku království Draka, velké lásce princezny Adélky a prince Janka, o letité kletbě a strašlivém Drakovi, o zlém skřítkovi Blivajzovi, ale i o tajemství Pomněnkové louky, ztraceném dračím vejci a párku klokanů. Zajímá Vás, kdy draci tančí hip hop, jak se slaví vánoce v dračí jeskyni, jakou kouzelnou moc má sto let nemytý dračí zub a hlavně proč draka bolí hlava?

Foto: Herminapress

reklama

reklama

Karel Gott s dcerou nechyběli na premiéře. Jaké role si střihli v pohádce Když draka bolí hlava?

reklama