Po nucené koronavirové přestávce se kola zkoušek, natáčení, přestavení opět roztáčí naplno a herečka Jitka Sedláčková je už opět ve svém živlu. A je to dobře! Činorodá herečka přiznala, že koronavirové opatření nesla velice těžce a nucené nicnedělání odnesla na zdraví. Byť ze začátku byla z osobních důvodů ráda, že má konečně volno!

„Ze začátku to bylo fajn. Zavřela jsem se na chalupě na Vysočině, kde se mnou byl můj syn. Staral se o mne, chodil mi nakupovat. Já se ale začala postupně odstřihávat od reality. Četla jsem hodně zprávy na internetu a neuměla jsem si vybrat, co je pro mne dobré a co ne,“ vyprávěla Jitka o svých problémech. Potíž nastala, když se herečka rozhodla jít si sama nakoupit do nákupního centra. Při pohledu na lidi ji zachvátila panika. „Vrátila jsem se do auta, začala bulet a udělalo se mi špatně od žaludku. Opět jsem si způsobila reflux jícnu a opět se mi vrátil pásový opar.“

Zdravotní stav Jitky Sedláčkové se nevyvíjel dobře, protože psychika dělala své. Jitku bolel žaludek, špatně spala. Ze všeho nejvíc v ní přetrvávala velká nespravedlnost. „Přišlo mi strašně nespravedlivé, že to máme prožít. Přemýšlela jsem, kdo a proč to způsobil. Hodně se inspiruji paní doktorkou Pekovou, které věřím.“ Dneska se Jitka Sedláčková bojí méně, ale intenzivní pocit, že už nebude nic tak jako dřív, v ní stále přetrvává. Do tolik potřebné pohody ji dostává práce kolem chalupy na Vysočině. „Čeká mne velká rozdělávka, budu brousit staré dřevěné obklady a k tomu potřebuji brusku s odsáváním prachu. Takovou, jako má herečka Sandra Nováková, to vím moc dobře,“ smála se Jitka, která svou chalupu miluje.

Ráda si poleží v lehátku, zatopí v krbu či chodí plavat do nedaleké přehrady. „Syn je otužilec, nechtěla jsem se tedy nechat zahanbit, tak už v dubnu jsem byla plavat. Se synem máme krásný vztah. Narozeniny jsem měla 18. 3., dali jsme si ven stůl, bylo teplo, on udělal jídlo, zpíval mi a hodně jsme si povídali. Bylo to dojemné, protože v životě byla doba, kdy jsme společný čas ztratili, tak to teď doháníme.“

Práce na Jitku čeká hodně. Točí Specialisty na Nově, v České televizi detektivku a v srpnu bude točit natáčení filmu Můžem i s mužem, jehož předlohou je úspěšné stejnojmenné divadelní představení s Dášou Zázvůrkovou, Kairou Hrachovcovou, Vandou Hybnerovou a Jitkou Sedláčkovou. „Což je zázrak. My čtyři holky, natočíme film. Režie se statečně ujala Vanda Hybnerová. Nechce, aby se o tom moc mluvilo, abychom to nezakřikly,“ usmívala se Jitka Sedláčková a dodala, že pokud vše klapne, a ona doufá, že ano, tak v zimě by měla ještě spolupracovat s režisérkou Irenou Pavláskovou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno