Jirka Mádl: Trošku mrazení, ale jinak paráda!

Horory nejsou jeho šálkem kávy, ale přesto se mu včerejší premiéra filmu Polednice režiséra Jiřího Sádka v kině Lucerna zamlouvala. Jak přiznal herec a režisér Jirka Mádl, trošku cítil při projekci mrazení v zádech, ale byl rád, že si mohl film užít.

Ostatně jako téměř všichni, kdo do kina dorazili. „Jsem spokojen a v pohodě. Jako herec bych asi do podobného žánru šel, jako režisér preferuji spíš příběhy komediální. Ale bylo to fajn. Volně napsaný příběh podle klasické balady Karla Jaromíra Erbena se podle mě vydařil a určitě bude diváky bavit. I když stejně jako mě s notnou dávkou děsu a běsu. Byla do skvěle odvedená práce od všech, kdo ve filmu i na něm pracovali. Klobouk dolů,“ řekl už se sklenkou vína v ruce Jiří Mádl.

„Já jsem si občas musela zakrýt rukama oči. Ne, horory fakt nemusím a tenhle byl dost drsný. Pozvala jsem na premiéru kamarádku, že si trošku užijeme kultury a pobavíme se, ovšem víc jsme se třásly, než užívaly příběh. Na druhou stranu ovšem musím říci, že to byl, podle mého názoru, na úrovni profesionálně udělaný film a určitě bude tvrdší nátury bavit,“ nechala se slyšet herečka Veronika Kubařová.

Na premiéru dorazil i Jiří Bartoška s manželkou a trošku napětí si nenechali ujít ani vítězové nedávné soutěže StarDance a dnes už i partneři Marie Doležalová a Marek Zelinka. Jak se všichni zmínění, spolu s návštěvníky premiéry shodli, Polednice je nezklamala. A i když je některé scény lehce nebo i více „rozhodily“ byl, a je to to film, na který stojí za to jít.

Foto: Herminapress

 

 

reklama

reklama