Jiří Krampol má jasno: Dabovat Belmonda byla paráda!

V kině Lucerna prostě nemohl chybět. Jsou prý filmy, které vidět bezpodmínečně musí a ten úterní obzvlášť. Herec a moderátor JIŘÍ KRAMPOL (77) se s manželkou se na premiéru celovečerního portrétu Belmondo těšili už delší dobu. A proč by ne?

Jirka totiž oblíbeného francouzského herce mnoho let daboval a podle expertů skvěle. „Já jsem Jeana-Paula Belmonda daboval ve třia nebo čtyřiadvaceti filmech. Původně mu český hlas propůjčil Honza Tříska, ten ale emigroval a díky režiséru Vítu Olmerovi, jsem to převzal já. A musím říct, že nad tou nabídkou jsem ani vteřinu neváhal. Byla to výborná práce. Prvním filmem, který jsem namlouval byl Sympatický dareba, pak přišlo Zvíře a následovaly další a další tituly. Prostě prožil jsem si s Belmondem kus života a jsem tomu rád. Měl jsem i takové tajné přání se s ním někdy setkat, bohužel se to nepovedlo. Mám alespoň vzpomínky na ty filmy a všechny jsou příjemné,“ uvedl Krampol.

Filmy Jeana-Paula Belmonda přivedly do kin více než 130 milionů diváků. Teď už jeho filmová aktivita samozřejmě polevila. „Je to škoda, že už tolik netočí. Poslední film, který jsem daboval, byl Muž a jeho pes. Strašně krásnej film, ale bohužel smutnej. I když Belmondo se na plátnech neobjevuje, myslím si, že to, co natočil určitě neskončí v archivech. Z jeho filmů sálá radost, pohoda, akce i napětí. Samozřejmě ne všechny bijáky byly top. I on přiznal, že hrál semtam v blbejch filmech, ale ta jeho osobnost tomu nepovedenému dílu dávala punc, že to bylo alespoň koukatelné. Prostě byl a je to pan herec,“ dodal Jiří Krampol.

Foto: Herminapress

reklama

reklama