Jiří Dvořák vypadal jako bezdomovec! Proč o sebe nedbá?

Do paláce knih Luxor dorazil herec JIŘÍ DVOŘÁK (49) lehce zarostlý a s menším zpožděním. Oba drobné neduhy ale hned v úvodu celkem logicky vysvětlil.

„Odskočil jsem si z natáčení pohádky Anděl páně dvě a hned zítra se zase vracím zpět, takže omluvte, že jsem zarostlý a vypadám jako bezdomovec. Není to má nová image, normálně se holím, ale chtěl jsem tu být na čas a vpodstatě se mi to, až na pár minut, podařilo,“ řekl Dvořák, který byl kmotrem závěrečného dílu trilogie Josefa Bernarda Prokopa o Karlu IV. a současně se stal interpretem audioknihy Karel IV. – Tajný deník.

Nabídku načíst na dvojcédéčko Tajný deník Karla IV. ho prý velice zaujalo. „Víte, blbosti bych nečetl. Mám pár zkušeností se záznamem četby, je to úplně něco jiného, než hrát na jevišti nebo ve filmu, ale vítám podobné možnosti. Mám rád historii a historické souvislosti, a když šlo o to, namluvit nebo vlastně načíst čtyřista stránek textu, dlouho jsem nepřemýšlel. Bylo to náročné, občas únavné, ale i inspirující. Mnohé jsem se dozvěděl. Podle mě byl český král a císař římský Karel IV. veliký sympaťák, a kdyby to šlo, rád bych se s ním setkal,“ s úsměvem řekl herec.

Foto: Herminapress

 

reklama

reklama