Jen ukončila kralování v Miss, vyrazila Švantnerová na plastickou chirurgiii! Co si nechala vylepšit? Máme fotky ze zákroku!

Bývalá Česká miss NIKOL ŠVANTNEROVÁ (23) vyřešila svou nespokojenost s kruhy pod očima metodou zvanou plasmaterapie z rukou MUDr. Romana Kufy. Plasmaterapie patří k novinkám miniivazivních metod plastické chirurgie s výborným efektem.

Nikol je sice ještě velmi mladá dívka, ale sama velmi otevřeně říká: „Kruhy po očima prostě mám a trápí mě už delší dobu. I na doporučení kamarádky jsem se s tím rozhodla něco udělat. Je to malý, dá se říci, že i bezbolestný zákrok a když tuto možnost u pana doktora Kufy mám, proč plasmaterapii nevyzkoušet. Rozhodně se budu cítit lépe a nebudu už muset kruhy maskovat make-upem.”

Principem plasmaterapie je tedy biostimulace kolagenových buněk, které se nacházejí v pokožce. Vědecké výzkumy ukazují, že změny pleti jsou způsobeny přirozenou ztrátou kolagenu, která je spojena se špatnou hydratací a snižující se aktivitou fibroblastů (tedy buňek produkujících kolagen). Naše vlastní plazma bohatá na krevní destičky umí tyto buňky nabudit a stimulovat je k tvorbě nových kolagenních vláken. Tím dochází k regeneraci, rozzáření a zřetelnému omlazení pleti.

Celý proces plasmaterapie je poměrně snadný. Jde o ambulantní metodu, žádná hospitalizace, přijdete a odejdete v ten samý den, výkon netrvá déle než jednu hodinu. Jediné, co je třeba, je odebrat 8-10 ml krve ze žíly (jako při standardním krevním odběru) a poté ji ve speciálním přístroji opatrně odstředit, aby se krevní destičky neporanily. Tato příprava plasmy, která před aplikací trvá přibližně 10-15 minut, zvýší koncentraci destiček a růstových faktorů až o neuvěřitelných 600%! Díky tomu se po aplikaci zvýší v daném místě množení kmenových buněk až desetinásobně, čímž se nastartují a znatelně posílí přirozené hojivé procesy v organismu.

Foto: Perfect Clinic

reklama

reklama

Jen ukončila kralování v Miss, vyrazila Švantnerová na plastickou chirurgiii! Co si nechala vylepšit? Máme fotky ze zákroku!

reklama