To je svět! Bohdalová prožívá hodně krutou část života, je v tom rodina!

„Natočili jsme s Jiřinou řadu komedií a pohádek a k pětaosmdesátinám jsem jí chtěl dát jako dárek další roli. Udělat opět něco podobného se nám nechtělo, a proto jsem si s ní odskočil do oblasti, kde těch rolí tolik neměla, tedy k psychologickému rodinnému dramatu. A vznikl televizní film Každý milion dobrý,“ řekl na včerejší novinářské „předváděčce“ režisér a scénárista Zdeněk Zelenka.

A udělal dobře. Velice silný příběh nechá jen málokoho chladným. Je ze života, drsný a často krutý. Ve zkratce vypráví o tom, že peníze jsou víc, než vztahy v rodině a že kvůli majetku se často dějí věci, nad nimiž zdravý rozum zůstane stát. Je konkrétně o tom, že cesta k němu může vést přes zbavení svéprávnosti člověka, který přehodnotil svůj hodnotový žebříček – finančně podporuje potřebné, přispívá na charitu a bere život s nadhledem. A to je pro někoho nepřijatelné.

Film je hereckým koncertem nejen JIŘINY BOHDALOVÉ (84), ale i Ondřeje Vetchého, Tatiany Vilhelmové či Viktora Preisse, ale i Zdeňka Piškuly, Jaromíra Dulavy nebo Jitky Smutné. „Je to příběh ze života a o životě. Realistický a reálný a tedy bez příkras. Jak já vidím ten dnešní svět, tak to, co se v tomhle díle děje, není nic výjimečného. A jak všechno vzniklo? Už dříve se mě Zdeněk Zelenka ptal, co bych si chtěla ještě zahrát. A já mu řekla, třeba blázna. Být v léčebně a přitom bláznem nebýt. A on mi to splnil tímhle filmem, ve kterém se odhalují charaktery. My jsme si spolu nad scénářem samozřejmě i povídali. Přeci jen ten herecký pohled může být malinko jiný než autorský, takže bez mluvení to nejde a tahle vzájemná propletenost je dobrá. Viděli jste sami,“ uvedla Jiřina Bohdalová.

Na novinářskou předváděčku dorazila řada známých osobností, mj. fotograf Jakub Ludvík, režisér Filip Renč, malíř Kristian Kodet, samozřejmě i dcera Simona Stašová a řada dalších. Film Každý milion dobrý s Jiřinou Bohdalovou v hlavní roli, která 3. května oslaví zmíněné významné životní jubileum, uvede Česká televize v neděli 1. května na ČT 1.

Foto: Herminapress

 

 

 

reklama

reklama

To je svět! Bohdalová prožívá hodně krutou část života, je v tom rodina!

reklama