Jan Kříž: Řidičák na auto mám, teď si ho udělám i na parník!

Člověk se učí celý život. Nejdříve chodit na nočník, pak mluvit, číst, psát, počítat, vystuduje, udělá si řidičák na auto atd. atd. V českých zeměpisných šířkách běžné věci, ale co mít i průkaz na ovládání parníku?

To určitě není věc, kteoru má každý, „Žádný problém. Auto zvládám v pohodě. A jak jsem se na vlastní oči, ruce a mozek přesvědčil ani řízení lodí a parníků nemusí být zase tak velký problém. Až bude čas, půjdu do kapitánských zkoušek, teď ovšem si ovládání lodi jen testuju,“ s úsměvem a nadsázkou uvedl JAN KŘÍŽ (30), momentální lodivod vodního dopravního prostředku, ale hlavně hvězda muzikálů divadla Kalich a nejnověji i představitel hlavní mužské role Chada, v chystaném představení Srdcový král, plného hitů Elvise Presleyho.

Za ovládací páky parníku, nebo spíše parníčku najatého pro protagonisty zmíněné hudební pecky, ovšem nezasedl sám. Řídil ho pod bedlivým okem kapitána lodi a v náročné činnosti mu sekundovala i manželka Maruška. „Víc očí, víc vidí, takže napoprvé se musím i já posadit za tohle zařízení, abychom nezměnili parník v Titanic,“ doplnila manžela jeho polovička.

Nic podobného se ovšem nestalo. Protagonisté muzikálu Srdcový král si užívali plavbu v pohodě, mlsali a popíjeli, protože hned další den ráno museli vyměnit palubu za jeviště a zkoušet a zkoušet.

Chvilku mezi „tréninkem“ v divadle s chutí, kromě zmíněného manželského páru, využili i Přemysl Pálek, Petr Vondráček, Zbyněk Fric, Genny Ciatti, Roman Tomeš a další zpěváci a tanečníci muzikálu Srdcový král, který bude mít premiéru 21. září.

Foto: Herminapress

 

reklama

reklama