Jaký dětský vzor měl Zdeněk Podhůrský? To bude koukat!

Herec, zpěvák a moderátor ZDENĚK PODHŮRSKÝ (57) se po nějaké době opět setkal se svým idolem z mládí. Jak přiznal, jako kluk byl z ní paf a snažil se nebýt jen jedním obdivovatelem z davu, ale někým trošku bližším. Marně.

A o koho že vlastně jde? O Katku Kornovou! „Chodíval jsem hodně často na diskotéky do smíchovského Futura a Kačenka tam dělala za barem. Byla to, a vlastně pořád je, strašně krásná ženská. Nebyl jsem ovšem jediný, kdo o ni, samozřejmě marně, usiloval. Všechny naše klučičí snahy byly ale zcela bez odezvy. A když se za Kačkou přiřítil Jirka Korn, bylo i po těch nejmizivějších nadějích. Okamžitě jí zatáhnul pod svá ochranná křídla a tím námluvy skončili,“ s úsměvem zavzpomínal Podhůrský a počastoval svůj mladický ideál růží.

Vzpomínka na doby minulé nebyla ale vůbec náhodná. Oba se totiž zúčastnili vernisáže výstavy RETRO 70. a 80. let v Tančícím domě a spolu s dalšími hosty se vrátili nejen do dob mladých lásek, ale díky exponátům hlavně do dob socialismu.

Kromě zmíněné dvojice si výstavu nenechala ujít ani Helena Vondráčková s manželem Martinem Michalem. „I já jsem k téhle přehlídce výrobků a výtvorů let minulých trochu přispěla. Víte, jsem taková archivářka a zásadně nevyhazuji své oblečení a kostýmy v nichž jsem vystupovala. Mám jich doma kvanta, takže nebyl problém pár kousků vybrat a zapůjčit je pořadatelům, aby bylo vidět, jaká tehdy byla móda a co se nosilo,“ vysvětlila Vondráčková, nechala se vyfotografovat před některými svými „historickými“ modely a pak vyrazila spolu s manželem na obhlídku dalších „socialistických“ výdobytků.

Foto: Herminapress

reklama

reklama