Ivan Trojan a Jiří Strach zavítali do ZOO

Jako už tradičně i letos se v pražské zoologické zahradě rozzářil vánočním stromeček, nebo spíše docela solidní strom, vzrostlá kavkazská jedle nazdobená v ladovském stylu. A nechyběl, samozřejmě, ani betlém. Slavnostní atmosféru včerejšího podvečera dokreslil několika písničkami dětský pěvecký sbor Osmikvítek a pak to přišlo.

Hlavními aktéry rozsvícení stromku byli režisér Jiří Strach a herec Ivan Trojan, tedy dvojice filmových a divadelních kolegů a také přátel, která má za sebou řadu společných filmů. Ten první je natočil, druhý v nich byl hlavní hvězdou, viz třeba pohádka Anděl Páně I. a II.

Kdo ovšem očekával, že oba pánové zmačknou knoflík, a strom se rozsvítí a bude „vymalováno“, měl smůlu.

„Prosíme, prosíme Ježíška, aby rozzářil tenhle strom v zoologické zahradě. Ať tu svítí, chrání a přináší radost a štěstí všem, kteří se k němu přijdou podívat,“ jedním hlasem zvolali oba pánové a ejhle, jejich prosba byla vyslyšena, jedlička se rozsvítila.

„U nás začneme strojit stromeček až podle toho, kdy ho Ježíšek přinese k nám na zahradu. Bývá to tak den či dva před Štědrým dnem a pak ho hned vyzdobíme. No, a když nastane onen očekávaný parádní večer rozdávání dárků tak si ho asi stejně jako ve většině rodin zpestříme bramborovým salátem, kaprem cukrovím, zazpíváme si koledy. Já si tyhle nejkrásnější svátky

v roce strašně moc užívám s rodinou. Jsou to dny, kdy výjimečně nepracuji a vstřebávám klid a pohodu v kruh nejbližších,“ prozradil Ivan Trojan.

„My máme Vánoce tak bych řekl duchovně přírodní. Samozřejmě i my jsme jako u Trojanů klasici, co se Štědrého večera týče. Ještě před tím ovšem si zajdeme na procházku, rozsvítíme svíčky na hřbitově a je-li sníh i trošku zalyžujeme. Jak to bude letos se uvidí, ale v každém případě si Vánoce chceme užít,“ nechal se slyšet Jiří Strach a jelikož do svátků zbývá několik dnů, zmizel spolu s Trojanem ještě za pracovními povinnostmi.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno