Hůlka: Moje manželky? Je to jen takové paběrkování!

Podle historických análů měl král Šalamoun docela slušný počet manželek a konkubín. Těch prvních mělo být bratru kolem sedmi stovek, souložnic jen o čtyři sta méně. Současný Šalamoun, tedy DANIEL HŮLKA (47), který ho od 17. března ztvární v muzikálu Sibyla – Královna ze Sáby v Divadle Hybernia se musí spokojit jen se sedmi ženštinami.

Docela smůla, že? „Co nadělám. Je to takové paběrkování, ale víc mi jich nebylo dopřáno. Jednak by se určitě muzikál výrazně prodražil a pak, kdyby se tu všechny najednou sešly, nestačilo by je pojmout jeviště, ale ani hlediště. Takže proto si musím vystačit s pouhou sedmičkou vyvolených,“ s úsměvem vysvětlil Dan Hůlka na módní přehlídce kostýmů připravených pro zmíněný muzikál. Sám zapózoval v rouchu, které mu dodávalo majestátní vzhled a jak přiznal, v němž se bude cítit dobře.

Skvostné oblečení budou mít i další postavy v příběhu. To nejatraktivnější a nejnáročnější samozřejmě, kdo jiný, než královna ze Sáby. Však si v něm lebedila Eliška Ochmanová, která alternuje Sibylu s Evou Burešovou. „Na běžné nošení to není příliš praktické, ale jinak paráda. Během představení vystřídám pětici převleků, takže občas to bude honička, ale už se moc těším na premiéru i reprízy,“ nechala se slyšet Eliška.

Mezinárodně uznávaný kostýmní výtvarník a scénograf Josef Jelínek, který má mimochodem za sebou více než 860 „obléknutých“ inscenací, navrhl a vytvořil pro Sibylu 360 kostýmů. „V tom jsou ovšem započítány i doplňky, třeba náhlavce, imitace zbraní, helmy, šperky, prostě všechno, co dotváří kostým a dělá ho zajímavým. Byla to zhruba roční práce, ne občas jednoduchá, ale určitě velice zajímavá,“ uvedl Jelínek. Jak se nám podařilo zjistit pořízené róby pro účinkující vyšly na téměř dva miliony a celé představení „sakum pikum“ na milionů více než deset.

Foto: Herminapress

 

 

reklama

reklama