Herecký koncert Jitky Smutné a Aleny Mihulové! To jsou Přítelkyně v Divadle Ungelt

Premiéra komedie Přítelkyně s herečkami Jitkou Smutnou a Alenou Mihulovou v Divadle Ungelt začala trochu netradičně. Ředitel divadla Milan Hein předal šek na 40 000 korun na podporu rekultivace Masarykova lesa v Izraeli. „ Skoro 25 let už hrajeme v budově, která patří pražské Židovské obci, proto peníze poputují na výsadbu 115 stromků v kibucu Sarid v Izraeli,“ řekl své počínání principál Divadla Ungelt.

A pak už začal herecký koncert dvou vynikajících hereček. Rozvedenou padesátnici Sharon, kterou trápí syndrom opuštěného hnízda, si zahrála Alena Mihulová a její novou spolubydlící zcela protikladná Robyn v podání Jitky Smutné. Co o svých rolích před premiérou uvedly obě herečky?

„Hraji nonkonformní básnířku Robyn, která převrátí přítelkyni Sharon život naruby. Robyn rozumím, protože já také píšu poezii, i když jsem se s ní ještě nikde neprezentovala. S Alenou Mihulovou jsme opravdové přítelkyně, známe se už spoustu let. Seznámili jsme se na jednom nočním natáčení, začaly jsme si povídat a povídáme si dodneška. Proto jsem také ráda, že s Alenkou mohu hrát v Ungeltu,“ uvedla Jitka Smutná a dodala, že ji věk kolem padesátky vůbec nevadí, naopak. „V divadle se obklopuji mladými lidmi, herci, režiséry a tam na věku nezáleží. Je to příjemné zjištění.“

I pro Alenu Mihulovou je účinkování v komedii Přítelkyně svátkem. „Když mě Milan Hein nabídl roli Sharon, měla jsem možnost si zvolit spoluhráčku. Okamžitě jsem věděla, že to bude Jitka. Jednak je to skvělá herečka a zadruhé přítelkyně a člověk, který se ke mně vždycky chová fér,“ uvedla Alena Mihulová a na otázku, jestli jí vadí padesátka na krku, odpověděla: „Vůbec ne! Vždycky si říkám, měj oči otevřené, uši nastražené a užívej si života, co to dá.”

Dojemnou komedii Přítelkyně v režii Terezy Karpianus uvádí Divadlo Ungelt.

Foto: Herminapress