Hanák: Syn neusnul, neodešel a vydržel, takže asi spokojenost!

Téměř přesně po dvaceti letech se na plátna kin vrací po včerejší obnovené premiéře drama režiséra Tomáše Vorla a spoluscénáristy Jaroslava Duška Kamenný most. Hlavní roli v něm ztvárnil TOMÁŠ HANÁK (58), který se promítání v kině Lucerna zúčastnil se svým synem, jak jinak, než Tomášem juniorem.

A jak se mu film, který doznal řady změn, mj. byl zkrácen o deset minut, byl digitalizován a doznal díky Tomáši Vorlovi několika dalších úprav, zamlouval? „Víte, já jsem tenkrát byl krátce po protialkoholní léčbě, takže to poslední, co bych v té době potřeboval, byly deprese a noční natáčení. Co člověk nechce, toho se mu ale dostane měrou vrchovatou a já nebyl výjimkou. Osobně jsem ten film trošičku v té době odsuzoval, že lidem nepomáhá. Nebylo v něm příliš optimismu. Dnes jsem ale změnil názor. Sledoval jsem dílo, podle mého názoru, vyšší jakosti, i když podle jeho křestního listu spíše pro pamětníky. A jak se mi líbil? Díky kameře, hudbě a digitálnímu zpracování byl velice dobrý. Neviděl jsem ho snad patnáct let, takže jsem byl mile překvapen, jak teď vypadá. Dokonce jsem se vydržel celou dobu sám na sebe na plátně dívat. A to je co říct,“ nechal se po projekci slyšet Tomáš Hanák, který na obnovenou premiéru přivedl i svého syna.

A jak se líbil jemu? „Neměli jsme moc času to probrat, ale určitě si o Kamenném mostě ještě popovídáme a probereme ho. Byl bych rád, kdyby v něm našel, už ve svém věku šestnácti let, nějaké body, které by ho zaujaly. Je to vlastně dokument doby, kdy se děly různé dobré i zlé věci a je to vlastně tak trošku i má autobiografie. Takže hodnocení syna zatím neznám, ale neusnul, neodešel, vydržel, takže asi byl spokojen, a o to tak nějak i v životě jde,“ doplnil Hanák.

Foto: Herminapress

 

 

reklama

reklama