Do finále České Miss zbývají tři dny! Na co se mohou diváci těšit?

Již brzy se dozvíme, které dívky si odnesou tituly Česká Miss 2016, Česká Miss World 2016 a Česká Miss Earth 2016. Dvanáctý ročník soutěže se koná v Obecním domě a nese se ve znamení českého designu ve všech jeho podobách, české historie a tradice objevující se v medailoncích finalistek a filantropie.

Obecní dům patří k nejznámějším a největším klenotům secesní architektury hlavního města. Kde jinde by se mělo konat setkání toho nejlepšího z českého designu a umění, aby podtrhlo jedinečnou atmosféru pro volbu nové královny krásy? Během tiskové konference byly představeny prostory finálového večera, práce českých designérů a samotný program přímého přenosu.

Jedinečným okamžikem večera bude slavnostní odhalení instalace Big Bang, kterou pro Lasvit navrhl designér Fabio Nevembre. Sklářská a designérská společnost Lasvit elegantně spojuje tradiční české sklářské umění s moderními technologiemi a designem. Moderátoři Libor Bouček a Leoš Mareš budou večerem provázet od řečnického pultu, který je vyroben z lehkého tenkostěnného betonu české značky Gravelli.

V čem jiném než v oslnivých haute couture šatech by měla být nejkrásnější dívka naší země korunována? Deset nádherných šatů pochází z připravované kolekce „Elements“, která bude uvedena k 35. výročí tvorby Blanky Mataragi. Kolekce by měla poukázat na potřebu chránit naši planetu a vážit si všech čtyřech živlů. Nejsou to ale jediné šaty, které si dívky ve slavnostní večer obléknou. Návrhářky Jaroslava a Dominika Sedláčkovy připravily pro tuto příležitost zcela unikátní kolekci šatů. Vytvořily koktejlky, které umožňují naprosto volný pohyb, což dívky ocení zejména při úvodní choreografii.

Ke královně neodmyslitelně patří korunka. „Korunku pro dvanáctou držitelku titulu Česká Miss ručně vyrobili čeští zlatníci a zaujme moderním designem s kubistickými prvky,“ popisuje majitelka společnosti Lucie Komorousová. Šikovné ruce šperkařů pracovaly se 400 gramy stříbra, 150 akvamaríny, 200 zirkony, 11 krystaly a 28 brilianty. Všechny kameny jsou laděny do modré barvy, která symbolizuje úspěch.

„Je krásné býti ženou!  Finalistkám do jejich boje o korunku z celého srdce přeji, aby si galavečer  každá užila s pocitem královny. Přeji jim, aby nikdy nepozbyly  životní rovnováhu, měly  úsměv pro  každý den  jejich života, aby otevíraly každé dveře nových příležitostí,“ komentuje ředitelka soutěže Marcela Krplová. Dívku, která získá titul Česká Miss 2016, vybere porota při televizním finále. Budou to ale diváci, kteří svými hlasy rozhodnou o titulech Česká Miss World 2016 a Česká Miss Earth 2016. Jedním z cílů soutěže Česká Miss je pomáhat potřebným, a proto z každé odeslané SMS bude celkový výtěžek věnován kontu AVON na podporu boje proti rakovině prsu.

Foto: Česká Miss

 

 

 

 

reklama

reklama