Film Zlatý podraz se chystá do kin. Uvidíte Filipa, Březinu, Zdeňka Piškulu, Simonu Lewandowskou a další

Pár dní před premiérou má nový film Radima Špačka Zlatý podraz. Příběh o lásce, basketu a naději napsali na základě reálných skutečností scenáristé a milovníci basketu Jakub Bažant, Jiří Závozda a romatickou, ženskou linku přidala Kristina Nedvědová.

„Při sepisování knihy „Nebáli se své odvahy: Československý basketbal v příbězích a faktech“ jsme narazili na příběh hráče, který trénoval i za bombových náletů, protože měl tělocvičnu jen sám pro sebe. A to nám vnuklo myšlenku napsat celý film o československé reprezentaci, která senzačně vyhrála Mistrovství Evropy v roce 1946,“ uvedl Jakub Bažant na úvod tiskové konference u příležitosti uvedení filmu.

Režisér vybral do titulních rolí Filipa Březinu, Zdeňka Piškulu, Jana Hartla, Ondřeje Malého, Stanislava Majera, Jiřího Roskota a další herce. O hlavní ženské role se podělily zahraniční herečka Patricia Volny, Alena Mihulová a Simona Lewandowská.

„Basket jsme trénovali asi půl roku. Vždy 1x týdně, ale chodili jsme si zahrát i mimo povinný trénink. Nemyslím si, že by to byla dřina, protože basket nás bavil. Chodíme si zahrát i teď,“ prozradil Filip Březina. Ve filmu hrají i opravdové basketbalové hvězdy Jiří Welsh a Tomáš Satoranský.

Film byl původně zamýšlen jako příspěvek ke 100. výročí založení republiky a vzdává hold československým sportovcům, kteří v těžkých dobách prokázali svůj charakter a reprezentovali svou zemi, která si jich nevážila. Někteří museli emigrovat, někteří se již nemohli věnovat sportu naplno, aby nemuseli zradit dvoje přesvědčení. Film Zlatý podraz má premiéru 25. října 2018

Foto: Herminapress

reklama

reklama

Film Zlatý podraz se chystá do kin. Uvidíte Filipa, Březinu, Zdeňka Piškulu, Simonu Lewandowskou a další

reklama