Eskapády Bořka Šípka aneb úsměvné vzpomínky na jednoho bonvivána

Jedno hezké rčení říká, že co je dovoleno bohovi, není dovoleno v….i. BOŘEK ŠÍPEK (+66) dozajista mezi Bohem vyvolené patřil a tak mu v jeho bohémských dnech prošly věci, které by obyčejný smrtelník jen těžko „přežil“ bez újmy na pověsti, v horším případě nějakým tím právním dodatkem.

Ta první série fotek je ze září 2006, kdy Hana Zagorová a Štefan Margita slavili v pražské restauraci SOHO společné narozeniny. Jako hosté nechyběli jak Bořek Šípek s Leonou Machalkovou, tak manželé Havlovi. Bořkovi ten večer opravdu „sedl“ a když hluboko po půlnoci manželé Havlovi odcházeli, Bořkovi to nějak přišlo líto a jal se bouřlivě loučit nejen s „panem prezidentem“ Václavem Havlem, ale hlavně s paní Dášou. Byla z toho poměrně slušná taškařice, ačkoli paní Dáša měla co dělat, aby před Bořkem „zdrhla“ do připraveného auta.

Druhá série fotek je z května 2006, kdy na Pražském hradě měla módní přehlídku Vivienne Westwood. Nechyběl ani Bořek Šípek s Leonou. V pozdních nočních hodinách se Bořek poněkud nudil a tak se rozhodl, že se pokusí spustit statní vlajku, umístěnou na jednom ze sloupů hradního nádvoří. Možná by se mu to i povedlo, nebýt bystrých očí člena hradní stráže. Po chvilkovém přemlouvání odvedl strážný posmutnělého Bořka do připraveného auta a společně s Leonou odjeli.

Byl vždy svůj a takový i zůstal. Vzpomínat se na něj bude hodně dlouho.

Foto: Herminapress

 

reklama

reklama