Milan Šteindler: Cesta ze Sklepa na Hrad není až tak složitá!

A je to tu. Oblíbené Letní shakespearovské slavnosti už doslova klepou na dveře. V hlavním městě na Pražském hradě, v Brně, Ostravě a Bratislavě proběhnou od 28. června do 3. září. Na divadelní „prkna“ naskočí i MILAN ŠTEINDLER (59), zakladatel a herec Divadla Sklep.

Jaká tedy byla cesta ze Sklepa až na Hrad? „Není tak složitá. Já už jsem kdysi říkal, že budu kandidovat na prezidenta a moje volební heslo bylo – Zvolte mě a já vám slibuju, že to nevezmu. A slovu jsem dostál a hradní šéfování nevzal. V případě nadcházejících letních shakespearovských slavností to také nebylo nic dramatického. Hraji v letošní premiéře v komedii Večer tříkrálový aneb Cokoli chcete, roli Tobiáše Říhala. To je opilec, takže pro mě nic nového. V Divadle Sklep jsme původně byli většinou všichni milovníky popíjení a role je to pro mě jak ušitá. A vidíte, i takhle je možné dostat se ze Sklepa na Hrad a navíc rovnou k Shakespearovi,“ vysvětlil s úsměvem Šteindler.

Ač se s Williamem osobně nepotkali, roli Tobiáše Říhala jako by mu prý autor napsal na tělo. „To je fakt. Moc se na ni těším a zjišťuji, že velký William Shakespeare je mnohem lidštější, když ho člověk studuje podrobněji, než se většině lidí zdá. A to se mi na téhle komedii líbí. Navíc ji alternuji s Vaškem Koptou, který je se mnou na stejné vlnové délce, takže si myslím, že pro tuhle roli, jak říkala paní režisérka Jana Kališová, našla dva správné magory. Což beru jako pochvalu a budu na sobě do premiéry makat, co to dá,“ dodal Milan Šteindler na tiskové konferenci k Letním shakespearovským slavnostem 2016.

Foto: Herminapress

 

reklama

reklama