Černocká: Kdybych byla měkká, mám místo domácnosti zvěřinec!

Pěveckomuzikantský pár PETRA ČERNOCKÁ (66), Jiří Pracný, má kromě hudby ještě dalšího koníčka. Manželé jsou milovníky němé, i když občas i dost hlučné tváře, jak oba tvrdí.

Někdy je to totiž fakt masakr. „Pejsek je klasika, těch se u nás vystřídalo už dost, máme dál dvě kočky, po bytě nám pobíhala i veverka, dokonce s námi žila i fretka. Tohle živočišstvo ovšem není moje zásluha, ale především mého manžela. On je tak trochu ujetý na zvířata a lásku k nim si vypěstoval ovšem až v pozdějším věku. Když jsme se seznámili tak si okamžitě oblíbil, tedy kromě mne, i mého psa a časem se u něj vztah vyvinul ve zmíněnou mánii. Kdybych byla měkká, tak mám z domácnosti zvěřinec. Jirka furt má po kapsách nějaké ty zvířecí pamlsky, a když potká kdekoli psa, hned se kamarádí,“ vysvětlila Petra Černocká.

A jelikož kromě lidí se akci k benefičnímu koncertu a Dětskému dni na Martinském mlýně osobně „zúčastnili“ i vodící koník Katrin a vodící pes, mohli jsme se přesvědčit, že si Petra nevymýšlela. Jiří hned s oběma zvířaty navázal přátelský vztah, a jak prozradil, oba nové kamarády by s chutí bral. Kategorické NE manželky jeho touhy utnulo. „Pejska no, možná, ale koníka prosím nebrat. Povolila bych ještě tak křečka nebo morče, ale ať se Katrinka nezlobí, koník k nám nesmí,“ dodala Černocká.

Jak ještě prozradila občas si oba zajdou i do psích či kočičích útulků. V poslední době ovšem to praktikují tak, že pytel s laskominami předají pracovníkům u brány a mizí. „Nejde to jinak. Když jsme dříve chodili dovnitř dalo mi práci Jirku přesvědčit, že dvacet až třicet psů by se k nám už opravdu nevešlo. Chtěl je totiž všechny, aby to těm nevybraným nebylo líto,“ dodala zpěvačka.

Foto: Herminapress

 

 

reklama

reklama