Čech, který se ve světě neztratil! Beck získal prestižní cenu Akademia Music Awards!

Zlaté české ručičky! Co Čech, to muzikant! Vlastně oboje platí pro rodáka z Vojkovic u Kralup Martina Brožka, který si říká BECK. I když momentálně žije v Londýně, k rodné hroudě se hrdě hlásí. Své vlasti navíc dělá dobré jméno i ve světě. Důkazem toho je proměněná nominace na prestižní cenu Akademie Music Awards, kterou okouzlil skladbou Miluj svůj život. Beck je prvním Čechem, který si tuto cenu odnesl. 

Akademie sídlící v Kalifornii každý měsíc vyhlašuje nejlepší začínající hudebníky, písničky a hudební alba z celého světa v pětadvaceti kategoriích. Následně se stárá o jejich rozvoj a podporuje jejich další tvorbu. „Je to splněný sen. O něčem podobném tajně přemýšlíte, ale nikdy to raději nevyslovujete nahlas,“ usmíval se spokojený interpret, který si za svůj druhý domov zvolil Anglii. Původně tam pracoval jako manažer prestižní restaurace.

Kvalifikaci k tomu získal už v České republice, když si prošel od začátkům celým procesem povyšování v jednom fastfoodu. Dnes v britské metropoli působí jako trenér fitness a i když je to celkem vzdálené jeho dětskému snu, kterým byl programátor v oblasti počítačových her, nestěžuje si. Právě naopak. Má dost času na svého největšího koníčka – hudbu.

Beck je i v tomto ohledu cílevědomý, asi to má v povaze. Hudbu skládá, píše texty, dokonce i zpívá. Jako autor má za sebou čtyři publikace, dvě české a dvě anglické. Přestože dostal ocenění, po kterém touží drtivá většina hudebníků, zůstává při zemi. Úspěch připisuje hlavně týmové práci, zejména dvěma anglický diskžokejům. Zmiňuje i Davida Leara, který zajistil střih alba a profesionální kvalitu zvuku. Ne náhodou teď skladbu Miluj svůj život hrají tři přední rádia v USA, jedno v Austrálii a další v Londýně. „Věřím, že je to jen začátek a posluchači si moji hudbu zamilují,“ neusíná na vavřínech muž, která má našlápnuto k parádní kariéře. Uvidíme, kam až to dotáhne…

Foto: archiv

 

 

 

 

reklama

reklama