Útok na evropský styl života! Sebevražedné výbuchy na bruselském letišti i v metru má na svědomí IS, 34 mrtvých a 170 zraněných, 10 v kritickém stavu!

Kdo si snad myslel, že se válka proti radikálům nakonec bude přeci jen odehrávat někdo daleko od nás, po dnešku je definitivně vyveden z omylu. V belgické metropoli Bruselu, kde sídlí většina evropských a několik celosvětových institucí, vybouchly nálože. Dva sebevražední atentátníci se odpálili v letištní hale u přepážky společnosti American Airlines. 

Na místě se prý ozývaly arabské výkřiky a halou zněla dokonce i střelba. Nebyly to však jediné výbuchy, následovala exploze v bruselském metru poblíž stanice Maelbeek. Tam je dvacet mrtvých, čtrnáct pak na zmiňovaném letišti. Brusel tedy momentálně hlásí 34 mrtvých a až 170 zraněných, z toho deset v kritickém stavu. Evropská dopravní tepna je v šoku. Přesto, že v ulicích a v podstatě v celém městě panovala velká bezpečnostní opatření, teroristům se podařilo je překonat.

I když se zatím nepotvrdilo, kdo nálože odpálil, je velice pravděpodobné je přičíst radikálním islamistům. Na letišti byly nalezeny další bomby, které se naštěstí podařilo včas zneškodnit. Další nálož měla být zneškodněna přímo na jedné ulici. V Belgii zalité krví byl vyhlášen čtvrtý, tedy nejvyšší stav nebezpečí. K výbuchům došlo jen čtyři dny poté, co byl belgickou policií zadržen Salah Abdeslam, který je spojován s teroristickými útoky v Paříži.

Bruselské úřady doporučili všem obyvatelům, aby pokud možno nevycházeli a zůstali doma. Měststká hromadná doprava v hlavním městě nejezdí. Je zřejmé, že jde o symbolický útok na srdce Evropy. Brusel si teroristé jistě nevybrali náhodou. Vždyť ve městě sídlí například Severoatlantická aliance (NATO) nebo Evropská Unie.

 

reklama

reklama

Útok na evropský styl života! Sebevražedné výbuchy na bruselském letišti i v metru má na svědomí IS, 34 mrtvých a 170 zraněných, 10 v kritickém stavu!

reklama