Alice Bendová: Rodit se fakt nechystám!

Je sice dvojnásobnou maminkou, načapali jsme ji na novorozeneckém oddělení Thomayerovy nemocnice, ale jak ALICE BENDOVÁ (42) prozradila, nechystá se tu rodit, ale kvůli dětem sem přišla. Je totiž jednou z patronek projektu 5.000.000 korun pro dětský úsměv.

Ten pořádá síť Rossmann a spolu s ředitelkou nadace Naše dítě a kolegyněmi herečkami Markétou Hrubešovou, Terezou Herz Pokornou a zpěvačkou Heidi Janků předaly zástupcům oddělení monitorovací systém životních funkcí a ventilátor na podporu dýchání novorozenců. „Když jde o děti, tak vždy ráda pomůžu. Já osobně jsem takovéhle přístroje naštěstí nikdy nepotřebovala, ale nezbytné pro podobná zdravotnická zařízení rozhodně jsou. Dvakrát jsem však při porodech využila jednotku intenzivní péče. Prostě to tak muselo být, rodila jsem císařským řezem a můj pobyt na JIPce byl nutný. Ne všechny maminky mají podobné zkušenosti jako já, a tak jsem se zhruba před čtyřmi lety nenechala vůbec přemlouvat, abych pomáhala při charitativních akcích, a proto jsem tu,“ uvedla Alice Bendová.

Rodit se nechystá ani Heidi Janků, ovšem jak jsme se přesvědčili přímo na jednom z oddělení k „mrňatům“ má velice vřelý vztah. „Jsou to takové malé uzlíčky radosti, které potřebují naši pomoc, tak proč bych nepřišla? Já ostatně mám ráda nejen caparty, ale podporuji i péči o dříve narozené. Moje manželství je toho tak trochu důkazem. Dělám to ráda a s chutí, i když už ani já nejsem žádný zajíc,“ s úsměvem vysvětlila své charitativní pohnutky Heidi.

Díky uvedenému projektu se loni podařilo vybrat více než pět milionů korun a část z nich byla použita na zakoupení zmíněných přístrojů pro novorozenecké oddělení Thomayerovy nemocnice.

Foto: Herminapress

 

 

reklama

reklama