Ale, dobrý den! Objevili jsme Bertíka z komedie S tebou mě baví svět!

Poznáte muže, který se hbitě ohání golfovými holemi a se zaujetím posílá míčky (skoro) neomylně do jamek? Že ne. Není se co divit, ovšem před více než třemi desítkami let byl dětskou filmovou hvězdou. Zahrál si Bertíka, syna Julia Satinského a Jany Šulcové, v komedii století – S tebou mě baví svět. Už jste „doma“? Jistě, onen nadšený golfista je MAREK DVOŘÁK, alias Bertík ze zmíněného filmu scénáristky a režisérky Marie Poledňákové.

Jak na svých „pět minut“ slávy vzpomíná? „Jejej, historie stará čtyřiatřicet let. Tehdy jsem byl kluk, dneska dvaačtyřicetiletý táta skoro šestileté dcery Barborky, a ač nejsem ženáč, žiji dvaadvacet let ve spokojeném vztahu s přítelkyní. S filmem a natáčením jsem skončil v roce 1988. Po zmíněné komedii jsem ještě hrál v televizním filmu Žáku Kašíku, nežeň se a ve dvou seriálech a tím má kariéra herce skončila,“ vysvětlil nám v pauze mezi odpaly Marek.

Dětské hvězdičky často mívají našlápnuto do světa šoubyznysu. Proč se další cesta „Bertíka“ neodvíjela podobným směrem? „Ano, našlápnuto jsem měl, ale já jsem nikdy necítil tu ambici se předvádět před kamerou, nechtěl jsem být hercem. Víc se mi líbila taková ta činnost za kamerou, spíš tedy produkce a organizace toho všeho. To jsem si také po maturitě na průmyslové škole sdělovací techniky zkusil, bohužel, neuspěl jsem u přijímaček na FAMU. Ale rozhodně jsem kvůli tomu nezatrpknul. Začal jsem podnikat, přičuchl k penězům a už se do filmového světa nehrnul. Díky škole jsem rozvíjel kariéru v telekomunikacích, po létech obchodnické praxe jsem se stal manažerem a dnes mám na starosti v jedné společnosti strategický rozvoj, obchod a marketing,“ prozradil dospělák Bertík.

Veleúspěšný film S tebou mě baví svět baví diváky neustále díky televizi. Často se objevuje v programové nabídce a občas si ho nenechá ujít ani Marek Dvořák. „Je to pravda. Troška nostalgie a vzpomínek není na závadu. Parádní je, že z natáčení až do dneška přežila některá přátelství. Občas se setkáváme a radujeme, že se vidíme. Dáme kafčo, zavzpomínáme a je nám fajn. Při natáčení se sešla skvělá parta vynikajících herců. Já, tehdy jako kluk, jsem mnohdy jen zíral. Pro ty dospěláky to byla velká zábava, mýma současnýma očima bych řekl, že to pro ně nebyla práce, ale spíš dovolená. Užívali si to natáčení a my děti vlastně taky. To je asi ta nejhezčí vzpomínka.“

Od filmování utekl, živí se něčím naprosto odlišným, ale přiznává, že v hlavě mu přesto jeho herecká epizoda zůstává. Co kdyby, náhodou a teoreticky, přišla teď nabídka zase se vrátit na stříbrné plátno. Řekl by Marek Dvořák – už je to za mnou a kategoricky to odmítl?

„Dneska už bych řekl, jooo a moc rád. Samozřejmě, bylo období, kdy jsem o tom nechtěl ani slyšet. Víte tehdy osmiletej nahatej kluk ve filmu a k tomu lidská závist, to byla pastva pro některé lidi. A dávali mi to docela „sežrat“. Teď jsem ale ve fázi, kdy mě lidi nepoznávají, bral bych to tentokrát také jako zábavu, klidně si vzal i dovolenou a určitě bych si to moc užíval,“ dodal Marek Dvořák a jelikož ho už popoháněl prezident Golf Clubu Hostivař Jiří Martinka k další hře, sebral golfová fidlátka a odebral se na green.

Foto: Herminapress

 

reklama

reklama