Adéla Gondíková: Miluju detektivky, takže nabídka na roli mě potěšila

Její pracovní tempo je dost náročné. Jak tvrdí, často stíhá účinkování tak tak, ale na roli
v chystaném muzikálu scénáristy a režiséra Radka Balaše Kvítek mandragory, který bude mít premiéru v březnu příštího roku kývla ráda a s velkou chutí.

„Já jsem scénář četla v létě a dlouho jsem nad nabídkou nemeditovala. Jednak mě téměř okamžitě chytnul jeho děj, je to vtipná záležitost a hlavně detektivní a já jsem milovnice tohohle žánru a sleduji a přečtu vše, co se nabízí. A pak je provázen samozřejmě krásnými písničkami Heleny Vondráčkové. Takže ano, šla jsem do toho ráda, i když bylo třeba skloubit termíny, abych všechno stíhala. Zasedly jsme s Ivankou Jirešovou, s níž roli alternujeme, a po nějaké době vytvořily kalendář, který nám oběma vyhovoval. Ani jedna jsme totiž nechtěly o účinkování v tomhle muzikálu přijít,“ uvedla Adéla Gondíková, která se přišla, spolu

s kolegy Sagvanem Tofim, Eliškou Bučkovou a dalšími „již noinovanými“ podívat na konkurz na zbývající muzikálové role do Divadla Broadway. A bylo se nač dívat a co poslouchat. Do „boje“ o osm rolí se přihlásilo kolem dvou stovek adeptů.

Radek Balaš dělal na scénáři rok a jak tvrdí, velice poctivě Byl by prý rád, kdyby se podařilo navázat na velký úspěch Mýdlového prince, který už má za sebou více jak 350 repríz. Moc prozrazovat nechtěl, jen naznačil, že půjde o příběh z jiného prostředí s fantastickými písničkami Heleny Vondráčkové.

Kromě autorství scénáře je i režisérem Kvítku mandragory a „proslul“ i coby porotce televizní taneční soutěže StarDance. Takže, co je těžší, vybírat adepty do muzikálu nebo hodnotit kreace na parketu?

„To je těžká otázka. V obou případech jde o obrovskou zodpovědnost a není to jednoduché rozhodování. Rozhodně se snažím vybírat a hodnotit objektivně a nechci nikomu ubližovat. A to se týká jak StadDance, tak konkurzů,“ doplnil Balaš.

„Mě se po prvním přečtení scénáře příběh hodně zamlouval. Je to smyšlený příběh, který má vtip i trošku napětí. A co se týká mých písniček, které v muzikálu zazní od účinkujících, tak v 99 procentech s výběrem souhlasím a možná, že k nějaké drobné změně dojde, uvidíme. Já jsem spokojená a budu tomuhle dílu držet palce,“ nechala se slyšet Helena Vondráčková.

Foto: Herminapress

reklama

reklama