Známé tváře se shodují: Kavárny a restaurace by nám v případě uzavření velmi chyběly

V prvním adventním týdnu se konal slavnostní reopening útulné kavárny Café & Bar Stromovka Collection, kde majitel Václav Posířil osobně přivítal celou řadu hvězdných hostů. Večerem provázel Petr Vojnar a o hudební doprovod se skvěle postaralo uskupení DJ Bury a DeeSaxx alias Burysax.

Příjemný večírek v kavárně v OC Centrum Stromovka skončil dle vládních opatření ve 22.00 a všichni přítomní hosté už se při odchodu těšili na další příjemnou návštěvu a doufali, že se kavárny a restaurace jen tak nezavřou, aby si mohli adventní atmosféru užít se vším všudy.

Mě by kavárny a restaurace chyběly strašně moc. Já jsem docela živočich společenský, takže by mi hodně vadilo, kdyby kino, kavárny, divadla a cokoliv dalšího zavřeli, jsou to místa kde se můžu s někým potkat a být ve společnosti lidí. Když jsem byla zavřená doma sama, bylo mi smutno,“ svěřila Denisa Pfauserová, která však stihne i napéct vánoční cukroví. „Asi tak poslední dva, tři roky peču se svými kamarádkami Terezou a Sabinou a pečeme tolik, kolik ony určí. Já jsem tam spíše jako pomocná pracovní síla a ony to mají ve své režii. Já přijdu jen pomáhat a pak si cukroví odvezu, ale tak deset druhů určitě máme,“ dodala se smíchem známá herečka.

To cvičitelka Hanka Kynychová není vyloženě kavárenský typ, ale ráda si s rodinou dopřeje klidné chvilky u kávy a dortíku. „Do restaurací a kaváren nechodíme pravidelně, ale když už vyrazíme, tak si to moc užijeme. Sem do Café & Bar Stromovka Collection určitě vyrazíme s rodinou na společnou snídani,“ plánovala známá česká cvičitelka, která nyní uvádí na trh svoji další sportovní kolekci oblečení, proto na vánoční přípravy nezbývá zatím tolik času. „Adventní věnec jsem stihla uplést, ale cukroví ještě nemáme a dárky teprve rozmýšlím, tak snad to všechno stihnu,“ posteskla si se smíchem Kynychová.

Jakub Kohák s nadsázkou sdělil, že by vlastně uzavření podniků uvítal. „Tak, když se zavřou podniky, tak já vlastně hned vyhlásím ramadán a nastoupím na cestu zdravého a počestného muže. Nebudu chodit do žádných zařízení a nebudu pít alkoholické nápoje, což by mi  vyhovovalo,“ vtipkoval přední český herec a režisér.

Štěpánka Duchková patří také k těm, kterým v době lockdownu chyběla kultura a společné setkávání s blízkými u dobré kávy. „Raději ani nemyslet. Nechci, aby něco zavírali. Máme doma nový kávovar a pokud bychom se bavili o tom, že by zavřeli kavárny, tak bych z něj vůbec neměla radost,“ vysvětlila známá česká moderátorka, která se již několikrát nechala slyšet, že tuto dobu velmi těžko snáší, ale i přes to má na Vánoce vše připravené a chystá velký úklid. Co se dárků týká, je však trochu skeptická. „ Já jsem taková otrávená z toho, co se děje a vůbec v sobě nemohu najít energii na to, abych vymýšlela, co bych chtěla za dárek. Budu ráda, když zůstane vše otevřené, a když zůstane vše otevřené, tak může být i hodně dárečků pod stromečkem,“ dodala s povzdechem maminka dvojčat.

Celým večerem provázel Petr Vojnar, který se na Vánoce těší jako každý rok. „Těším se na každé Vánoce, protože je málo práce. My se od mládí, dětství pořád vídáváme s rodinou – máma, táta, brácha. Na to se těším nejvíc, protože se sejdeme jenom my čtyři,  tak jak jsme spolu vždycky vánoční svátky trávili. Táta udělá svoje řízky, bramborový salát, speciální polévku a vidíme se s rodinou, takže na to se těším nejvíc, protože se vlastně v průběhu roku takhle my čtyři nikdy nesejdeme,“ svěřil moderátor.

Zpěvačka Elis Ochmanová je také kavárenský typ, i když jako novopečená maminka na chvilky na dobrou kávu nemá tolik času. „Pokud by došlo k tomu, že by se uzavřely kavárny a restaurace, tak bych byla smutná. Já to mám velmi ráda, jen tak si jít sednout, dát si kávu a vzít si knížku. To je pro mě jeden z velkých relaxů, i když teď díky tomu, že máme miminko, to není úplně na pořadu dne. Ale o to je to pak vzácnější. Musím říct, že když už se mi povede jít do kavárny s knížkou, je to svátek a o to víc si to zase užívám,“ popsala muzikálová hvězda svůj rituál.

Andrea Kalivodová často navštěvuje kavárny hlavně z pracovních důvodů. „Do kaváren chodím dost často na pracovní schůzky a dávám si moc ráda dobrou kávu. Opravdu jsem baristka. Miluji dobrou kávu. Je to pro mě taková vášeň a velmi, velmi ráda si dám dobrou kávičku. Bez toho si nedokážu představit den. Já nejsem úplně typický kavárenský povaleč, , ale jsem typ ženy, která se rozhodně v kavárně sejde s přáteli, ráda s nimi pohovoří, ale není to pro mě úplně priorita, že bych umřela, když zavřou kavárny, to ne zase. To jsou pro mě důležitější věci,“ vysvětlila operní diva a dodala: „Nikdy navíc nepohrdnu, když mají v kavárně nějaký dobrý, třeba bezlepkový, dort nebo nějaký raw zákusek, to mám ráda. Ale že bych vyhledávala dorty, sladkosti jako jsou větrníky, laskonky nebo tak, tak na to já nejsem.“

Se svými kolegyněmi z tria Trojhlavá saň dorazila také zpěvačka Linda Finková, která svěřila, že si k Vánocům nepřeje nic hmotného, ale pouze aby na sebe lidi byli hodí. „Nepřeji si ani žádné hmotné věci, já jsem zabezpečená ve smyslu, že mám kde bydlet, mám čím jezdit, ačkoliv mám staré auto, ale jezdí  a jsem zdravá – zatím. Já přeju spíš všem, aby se k sobě chovali slušně, aby na sebe byli hodní a laskaví. Člověk musí umět pohladit. Já učím žáky na konzervatoři a mám je skoro stejně ráda jako svoje děti. Když se jim něco nepovede, tak je neseřvu, neponížím, ale vysvětlím proč. Takže ať jsou lidi na sebe hodní, ať se mají rádi, užívají život, protože je šíleně krátký a jenom lusknete prstem a je v čudu, tak ať už si to všichni uvědomí… Ale bohužel ten, kdo je hloupý, ten si tuhle skutečnost neuvědomí,“ rozpovídala se hlasová koučka soutěže Tvoje tvář má známý hlas.

Kmotrem kavárny Café & Bar Stromovka Collection se stala vycházející hvězda českého biatlonu Ondřej Mánek, který si dokonce v kavárně vyzkoušel i práci baristy. „Já jsem velmi vášnivý barista, mám doma už asi druhý kávovar a úplně žiju tím, když můžu zkoušet latte art a podobně. To je moje, to miluju,“ vyprávěl juniorský reprezentant.

V rámci programu proběhla také dražba obrazů ve prospěch speciální školy v rámci nově vznikající Nadace Collection.

Café & Bar Stromovka Collection se nachází v OC Centrum Stromovka, Veletržní 24, Praha 7.

reklama

reklama

Známé tváře se shodují: Kavárny a restaurace by nám v případě uzavření velmi chyběly

reklama