Žluté růže z Texasu a nový muzikál pro Waldemara Matušku

Lilo jak z konve, ale trojici lidí, která přišla položit květiny na hrob Waldemara Matušky na Vyšehradský hřbitov, kaluže ani proudy vody příliš nevadily. Waldova manželka Olga, Helena Vondráčková a Martin Michal si tak připomněli deset let od smrti skvělého zpěváka, muzikanta a herce a poklonili se jeho památce.

„Třicátého května to bude deset let, kdy manžel odešel do muzikantského nebe, a tak jsem se přijela za ním podívat. On by nechtěl, aby se na něj vzpomínalo se smutkem, a já si ho připomínám také víc, kdy jsme byli spolu a prožívali množství hezkých chvil, než na onen třicátý květen 2009, kdy mě nebo nás opustil,“ svěřila se Olga Matušková, která se v Česku zdrží do 2. června. Chystá se na setkání se skupinou K.T.O., ráda by blíže poznala a poslechla si členy kapely Waldovy Matušky, kteří hrají Matuškovy písničky a prý hodně dobře, vystoupí i na koncertu Heleny Vondráčkové

v Chrudimi, prvního června vyrazí na muzikál Kvítek mandragory atd. atd. Prostě program má doslova našlapaný.

Walda měl a stále má řadu příznivců a jeho písničky žijí a neustále se hrají. I proto se rodí projekt, který určitě potěší jeho početnou fanouškovskou „rodinu“. Divadlo Broadway připravuje muzikál poskládaný
z jeho pecek. Za nápadem, který vznikl už více než před rokem stojí producent Oldřich Lichtenberg a Martin Michal.

„Jsme v přípravné fázi, což neznamená, že se toho moc neděje. Máme už vybráno 35 Matuškových písniček, máme režiséra představení, jímž bude Vladimír Morávek a rádi bychom dílo představili na podzim příštího roku, nebo zjara roku 2021. Možná to bude tak trochu životopisný muzikál, nebo úplně jiný příběh, případně od každého kousek, ale to se ještě uvidí,“ prozradil Oldřich Lichtenberg.

„Walda si to určitě zaslouží a já se na to představení hodně těším. Určitě bude skvělé. On byl nejen výborný zpěvák, ale i můj a pak i náš nejlepší kamarád.Spolu jsme se znali strašně dlouho a naše rodiny se mnoho let kamarádily. Měli s Olgou krásné manželství, byli spolu šťastní a já na společné chvíle ráda vzpomínám,“ nechala se slyšet Helena Vondráčková.

Foto: Herminapress