Zdravotnictví kdysi přišlo o kvalitní sestřičku! Holanovou nevzali na školu!

Místo zpívání se mohla MARCELA HOLANOVÁ (65) živit coby zdravotní sestra. Bohužel, nebo bohudík to neklaplo. Místo péče o nemocné, pečuje svým hlasem a písničkami o lidskou duši.

A jde jí to náramně.„Zdravotnictví kdysi dávno přišlo o kvalitní sestřičku. Strašně moc jsem jako holka chtěla jít studovat na zdravotní školu. Neklaplo to a nebyla jsem přijata. Jeden důvod byl, že jsem měla změněnou pracovní schopnost, tedy problémy se zády a druhý? No, v určitých předmětech, které byly pro přijetí podstatné, jsem prostě neexcelovala. Co se dalo dělat. Vrhla jsem se vážně na zpěv a byla to možná ta nejlepší volba pro mě i pro pacienty,“ se smíchem vysvětlila Marcela Holanována akci k osmému ročníku soutěže Batist Nej sestřička, jejíž finále proběhne 8. října v Náchodě. A Holanová bude jednou z účinkujících na slavnostním večeru.

Při téhle akci nejde ani o věk či fyzickou krásu, ale o to vybrat nejlepší zdravotní sestru z pohledu odborného i lidského. Kromě Marcely Holanové se jako účinkující nebo členové poroty představí i další známé tváře. Do Náchoda mají namířeno Eva Hrušková s manželem Janem Přeučilem, Míša Nosková, Mirek Šimůnek, Míša Gemrotová, Kateřina Kornová a mnozí další.

Otazník se ovšem vznáší nad manželi Trávníčkovými. Což Pavel, ten je v pohodě, ale jeho choť Monika je ve čtvrtém měsíci těhotenství. „Je to tak a vypadá to, že místo abych volila Nej sestřičku, budu krátce před porodem, a tedy jí budu spíše potřebovat na porodním sále. Ale dnes jsme na tiskovku přišli hlavně proto, abychom tuhle soutěž podpořili. Zdravotnický personál si za svou nelehkou práci ocenění určitě zaslouží a nevyjde-li nám to s účastí letos, přijedeme na některý další ročník,“ uvedla nastávající maminka Monika Trávníčková.

Foto: Herminapress

 

reklama

reklama

Zdravotnictví kdysi přišlo o kvalitní sestřičku! Holanovou nevzali na školu!

reklama