Zásadní okamžiky letošních Oscarů: Leonardo DiCaprio a ti druzí…

A máme to za sebou. Jedna z největších show na světě je u konce. 88. ročník udílení cen Americké filmové akademie se nesl ve znamení očekávání. Vlastně jen jednoho obrovského, všechno další bylo jaksi vzadu. Otázka večera zněla: Získá konečně LEONARDNO DICAPRIO (41) vysněného Oscara? Odpověď zní: Ano!

Dolby Theatre v Los Angeles slyšelo obrovskou ránu. To byl kámen, který spadl ze srdce DiCapria, když si mohl přijít na pódium pro zlatou sošku. Po šesti neproměněných nominacích byl asi nejsmutnějším čekatelem Hollywoodu. Teď to však konečně dokázal. Konkrétně za hlavní roli ve snímku Revenant – Zmrtvýchvstání. „Všem mnohokrát děkuji, rodině i akademii. Gratuluji i ostatním nominovaným za jejich svělé herecké výkony,“ užíval si Leo svých několik minut. I když se držel nepsaných norem v rámci děkovačky, byla na něm vidět veliká úleva.

Oscara za film roku si odnesl Spotlight, který už pár hodin předtím získal cenu za nejlepší původní scénář. Snímek opravdu doporučujeme, kopíruje hodně ožehavé téma. Vypráví příběh několika novinářů, kteří několik měsíců makali na odkrytí skandálu knežích a církve jako takove, která kryla pedofilní choutky svých členů.

Co se týká počtu výher v jednotlivých kategoriích, všechny za sebou nechal Šílený Max: Zběsilá cesta. Těší se ze sošek za nejlepší kostýmy, masky, střih, výpravu, zvuk a střih zvuku. Revenant si odnesl ocenění za kameru, podruhé za sebou získal Oscara i režisér filmu Alejandro González Iñárritu. V žánru hudby se nic šokujícího nestalo, sošku dostal Ennio Morricone za Osm hrozných.  Nejlepší filmovou píseň má Spectre – Writing’s On The Wall, konkrétně Sam Smith. Z neanglických filmů získal nejvíce hlasů Saulův syn a v kategorii nejlepší herečka v hlavní roli zvítězila Brie Larson (Room).

Foto: archiv

 

 

 

 

reklama

reklama