Wow, to je něco! Modelka Tereza Jelínková si zahrála s Clivem Owenem, režíroval ji Paolo Sorrentino!

Takový úspěch se podaří jen málokomu. Hrát po boku britského krasavce Cliva Owena, jehož proslavily snímky Sin City nebo Král Artuš, a ještě pod vedením jednoho z nejuznávanějších režisérů současnosti Paola Sorrentina (Mladý papež, Velká nádhera, Mládí), o tom se může většině českých herců jenom zdát.

Ale modelce Tereze Jelínkové, která většinu své kariéry strávila za oceánem, se to podařilo. V reklamě, která byla v těchto dnech nasazena do kin po celém světě, si zahrála roli dívky, kterou Clive Owen v roli barmana obsluhuje. Reklama má však svou podobu i jako krátký film s tajemným názvem Killer In Red, který si kvalitami a poetikou v ničem nezadá v režisérovými celovečerními filmy.

„Mám z toho velikou radost, protože pracovat s takovými profesionály je obrovská zkušenost,“ říká Tereza, která si v jiné reklamě zahrála už například i po boku hollywoodského herce Bradleyho Coopera. „Ale Clive byl skromnější a milejší. Sice jsme všichni měli přísný zákaz jakéhokoliv focení a každý den ráno při nástupu na natáčení jsme museli povinně odevzdávat mobily, ale Clive i režisér byli nesmírně přátelští a natáčení probíhalo ve velmi uvolněné atmosféře,“ vzpomíná Tereza.

Kuriózní na celém natáčení bylo, že i když jde o reklamu na Campari, při natáčení se používala jen jeho nealkoholická nápodoba. Reklamní pravidla totiž zakazují zobrazovat požívání alkoholu, a tak za celou dobu výsledné reklamy (i krátkého filmu) se propagovaného drinku nikdo nenapije! „V zahraničí se podobné věci velmi hlídají a napít se, byť jen trošičku, alkoholu na natáčení, se považuje za porušení pracovní kázně, takže všechno, co v reklamě uvidíte, je skutečně jen sladký sirup,“ vysvětluje Tereza, která se právě chystá na měsíc odjet do Los Angeles, kde na ni čeká nejen prestižní Fashion Week, kterého se již řadu let pravidelně účastní a chodí pro známé módní návrháře, ale také na ni čeká focení pro několik známých značek.

 

reklama

reklama