Vašek Noid Bárta: Šikanu jsem poznal na vlastní kůži!

„Byl to děs a někdy to i hodně bolelo. Šikanu jsem jako kluk poznal na vlastní kůži a vím, jak je to strašné. Poznamená vás to psychicky a fyzicky. Mně se to stalo, když mi bylo nějakých jedenáct dvanáct let na základní škole a je to pořád vzpomínka hodně smutná a zlá. A protože jsem si to doslova užil na vlastní kůži, tak strašně moc rád svou trochou do mlýna pomohu, aby děti i jejich rodiče věděli, kam se mají obrátit, co dělat a jak se zachovat, když se jim podobná věc stane. A i proto jsem se stal spoluzakladatele nadačního fondu Stop šikaně!“ svěřil se herec, zpěvák, muzikant, kameraman, scénárista, prostě kluk mnoha profesí Vašek Noid Bárta.

Jak prozradil, se šikanou se vypořádal hlavně cvičením. S útočníky, kteří si na něj zasedli pak přemohl vlastní silou a tím, jak řekl, už vše skončilo. Ne vždy to ale dopadne tak, jak má a nejen síla pomáhá. A proto vznikl tenhle velice potřebný fond.

Že to Vašek myslí s pomocí všem, kdo šikanu zažívají naprosto vážně, dokázal včera v areálu Meffert v Horních Počernicích, kde on a jeho kolegové a kamarádi z Hudebního divadla Karlín v apartních oblečcích „pomalovali“ židle, které půjdou do aukce.

„Ty židle malujeme v rámci projektu Stop šikaně! Já a moji kolegové moji kolegové z nového představení „Jak se dělá muzikál“, jsme jsme se na chvíli proměnili v malíře a výtvarníky a každý svým dílem vytvořili obrazy a obrazce právě na tyhle sedací prostředky, které pak půjdou do dražby a výtěžek bude příspěvkem na zmíněný nadační fond Stop Šikaně. Jeho cílem je informovat, edukovat a odborně pomáhat, aby se podobné věci nestávaly. O to jde především,“ doplnil Vašek Noid Bárta.

Foto: Herminapress


reklama

reklama