Václav Vydra: Čáry a kouzla mám rád, i když jsem jen amatér

Nemohl si vybrat lépe. Kouzelník Pavel Kožíšek pokřtil svou v pořadí už devětadvacátou dárkovou sadu kouzel, tentokrát s názvem Hororová magie, kde jinde, než v příhodné restauraci U mrtvýho ptáka a navíc pár dnů před Halloweenem. Takže na strach, i když ten hodně úsměvný, bylo hned od začátku „zaděláno“.

„Tahle sada zasvětí malé i velké do světa nejděsivějších triků. Strašidelnými a především zábavnými iluzemi oslní její majitelé kamarády, spolužáky i třeba kolegy v práci, na oslavách či večírcích. Samozřejmě chce to trošku zručnosti, ovšem výsledek stojí za pár chvil tréninku,“ řekl na hororové party Kožíšek.

Kmotrem novinky byl, mimo jiných známých osobností, herec Vašek Vydra. Ten se známým mágem v minulosti čaroval, nebo se o to pokoušel, v pořadu Vydra v novém Kožíšku, takže nemohl coby kmotr na akci chybět.

„No, byl jsem spíše učněm, ale kouzla a čáry mě bavily od malička. Jako kluk jsem si přál kouzelnou hůlku. Když jsem jí dostal, zašermoval s ní a vyřkl kouzelnou formuli, s překvapením jsem zjistil, že mi žádná přání neplní. Člověk si je prostě musí svou pílí splnit sám, ale vůbec jsem na čáry nezanevřel. Naopak. Je fajn sledovat, co um a hbité prsty kouzelníků dokáží. Proto jsem tu coby kmotr nové sady triků a těším se, že si je doma v klidu, coby čaroděj amatér, vyzkouším,“ svěřil se oblíbený herec.

Další kmotrou byla Vaškova herecká kolegyně Nela Boudová, která přišla se svou dcerou Sašou, kterou má v pěstounské péči. „Já bych se jako kouzelnice neuplatnila. Líbí se mi čáry a ještě víc představení Pavla Kožíška v jeho Divadle kouzel, kde jsme se Sašou byly. Já se sice žádné nenaučila, ale Sašenka toužila si nějaký trik vyzkoušet, takže jsme tady. A jak bylo vidět, hodně jí čarování chytlo, takže možná z ní vyroste nová iluzionistka,“ s úsměvem informovala Boudová.

Dalším parťákem na křtu byl i Jiří Krampol, samozřejmě nechyběla renomovaná profičarodějka Saxana, neboli Petra Černocká, ale dorazily i Kožíškovy kolegyně, Martina Dvořáková, která si nedávno vlastní pílí vykouzlila těhotenství a se synkem přišla křest podpořit i Hana Reinedrs Mašlíková.

Foto: Herminapress