Václav Neužil chodí po Praze s oholenou půlkou hlavy. Jeho fešácká patka je pryč

Herec Dejvického divadla Václav Neužil v současné době točí životopisný film o Emilu Zátopkovi. Václav si střihl rovnou hlavní roli fenomenálního běžce Zátopka. Jak známe z dobových fotografií, Emil Zátopek měl takzvané vysoké čelo, tedy neměl moc vlasů. Aby byla role věrohodná, maskéři museli Václavovi oholit přední část hlavy. A protože natáčení může trvat někdy i několik měsíců, musí s touto parádou chodit i v civilu. Nic moc fešáckého to není.

Václav Neužil se objevil na třetím ročníku nočního divadelního běhu Pražskou tržnicí, nazvaný Velká holešovická. Nejrychlejší týmy získaly 20 tisíc korun na nákup vstupenek do svého divadla pro diváky, kteří si běžně nemohou vstupenky do divadla dovolit. V minulosti bylo takto obdarováno středisko sociálních služeb nebo diagnostický ústav pro mládež.

Štafetový běh na 4×1 km Dejvické divadlo sice nevyhrálo, ale Václav Neužil ho pojal jako běžecký trénink. Při natáčení dalších sportovních scén filmu režiséra Davida Ondříčka se mu to bude určitě hodit.

Foto: Herminapress