V trojské botanické zahradě začíná motýlí mánie

„Tady jsem prostě nemohla chybět. Milujeme s dětmi trojskou botanickou zahradu, chodíme sem pravidelně a musím přiznat, že tahle dnešní otevírací akce, kdy zahajuje výstava exotických motýlů ve skleníku Fata Morgana, patří k našim nejoblíbenějším,“ prozradila herečka Alice Bendová. A po chvíli názorně předvedla, že si s obyvateli skleníku rozumí a navíc je pojí viditelná náklonnost.

„Já jsem příznivkyně všeho živého. Ne, samozřejmě motýly se chovat nechystám, ale moc se mi líbí. Tihle exotičtí jsou opravdu nádherní a vůbec se nebojí přiblížit se k lidem. Jsem tu letos poprvé, ovšem slíbila jsem Aličce a Vašíkovi, že je sem co nejdříve vezmu. Výstava potrvá do 26. května, takže předpokládám, že to nebude jen jednou,“ s úsměvem uvedla Alice.

Jak herečka řekla je milovnicí všeho živého, takže když nebude chovat motýly, o koho, kromě dětí a přítele se doma stará?

„Máme tři psy a uvažovali jsme o slepičkách. O takových těch adoptovaných. Jedna by se jmenovala třeba Jarmila, druhá Radka, třetí Zuzka, ale nakonec jsme to zamítli. Časově by to prostě nešlo. No ještě uvidíme, konečné slovo si necháme na později,“ dodala Alice Bendová, která se stala spolu s Vaškem Noidem Bártou, Andreou Kalivodovou, Yvettou Blanarovičovou a Danou Batulkovou patronkou výstavy. Jen tak, jako host, dorazila na akci i Markéta Muzikářová s dětmi.

„Víte, já mám k motýlům hodně vřelý vztah z dětství, kdy se jich kvanta proháněla v mé blízkosti. Teď už jich ubývá a je to škoda. Byli a jsou stále ozdobou přírody a tak jsem se ráda za nimi vypravila sem. Nepoletují tu ti naši známí bělásci nebo modrásci, ale nádherně vybarvení exotičtí motýli a určitě stojí za to se sem za nimi vypravit,“ nechala se slyšet Dana Batulková.

Jak uvedla Alice Bendová výstava v trojské botanické zahradě potrvá do 26. května a během té doby se z více než 5000 kukel vylíhnou nádherně zbarvení dočasní obyvatelé skleníku Fata Morgana. A to už určitě je velký lákadlem k návštěvě.

Foto: Herminapress


Komentáře

komentárů