V pohádkách hrála, řadu si jich v nedávné době i vyslechla, ale knížku Patrasová nechystá

Populární DÁDA PATRASOVÁ (60) byla včera jednou z kmoter nové pohádkové knížky Heleny Váňové Pohádkový pokojíček. Dáma, kterou děti milují, nesměla prostě na křtu chybět.

V mnoha příbězích pro malé diváky hrála, díky manželovi si v nedávné době i řadu „pohádek“ i vyslechla, takže byla kmotrou na svém místě. „Je to tak. Pohádky mne provázejí skoro celý život a vždycky jsem je měla ráda. Až samozřejmě na některé…takže bych třeba mohla mít i inspiraci nějakou napsat. Zatím jsem o tom ale vážně nepřemýšlela stát se literátkou, v současné době bych ani neměla čas. Ale do budoucna, kdoví,“ nechala se slyšet Patrasová.

Další kmotr, zpěvák Jakub Smolík, dorazil s manželkou, synem Kubíčkem a dcerou Petruškou, sice dojímá dospěláky svými písničkami na koncertech, ale podobně si vede i jako taťka a doma je prý skvělým vypravěčem. Knihu také nechystá, ale podle názoru svých ratolestí si umí vymýšlet příběhy, které jsou tak trochu ze života a tedy plné dobrodružství. „Inspiruji se českou klasikou, ale pohádky si upravuji, aby nebyly stereotypní. Samozřejmě vždycky vítězí dobro, což je základ. Když se rozpovídám většinou dojdu k závěru, který i mě samotného občas překvapí. Dětem se to ale líbí, takže nečtu, ale vyprávím. Třeba když jsem se vrátil po operaci kolene z nemocnice dal jsem dohromady Doktorskou pohádku. A sklidila úspěch,“ s úsměvem prozradil Smolík.

Kmotrovství novinky se zhostila i herečka Magda Reifová. Ta na rozdíl, od zmíněných kmotrů bude
v dohledné době následovat Helenu Váňovou. V druhé polovině roku totiž i jí vyjde pohádková knížka.„Tenhle titul, který jsme pokřtily znám a příběhy určitě děti zaujmou. Doufám, že i moje prvotina se bude líbit,“ řekla Reifová a dílku kolegyně popřála hodně malých spokojených čtenářů.

Foto: Herminapress

 

 

reklama

reklama

V pohádkách hrála, řadu si jich v nedávné době i vyslechla, ale knížku Patrasová nechystá

reklama