Tlustá Berta na Markétské pouti v Horní Plané

Markétská pouť v Horní Plané oslavila třicátiny. Jubilejní ročník přilákal do města davy návštěvníků, a to i ze zahraničí. Kulturní program, řadu atrakcí, různé dobroty a celkově pohodovou atmosféru podpořilo krásné počasí. Není divu, že letošní pouť organizátoři hodnotí jako velmi úspěšnou.

„Mám radost, že se obyvatelé našeho města konečně mohli setkat na akci, kterou jsme již tradičně koncipovali tak, aby si v pestrém programu každý něco našel. Vždyť kromě oslav svátku patronky Hornoplánského kostela, je Markétská pouť především o příjemně stráveném čase našich občanů. Lidí bylo opravdu hodně, což nás samozřejmě potěšilo. Potvrdilo se, že je Markétská pouť naší nejdůležitější letní tradicí. Po covidové pauze se vrátila v plné síle,“ uvádí starosta města Jiří Hůlka.

„Odhadem bychom řekli, že pouť navštívilo osm tisíc lidí, což je velmi nadprůměrná účast,“ navazuje ředitelka Kulturního a informačního centra Horní Planá Lucie Roubínová. „Celkově jsme velmi spokojení. Podařilo se i počasí a všechny doprovodné akce měly u diváků pozitivní odezvu. Byly to opravdu krásné tři dny!“

Program pouti byl tradičně velmi rozmanitý. V pivním stanu na náměstí hrály kapely, které posluchače zavedly do všech možných žánrů od dechovky, country po rock. Především starší generaci potěšili Babouci, country k poslechu i tanci zahrála známá budějovická skupina Patrola. Hlavní hudební hvězdou letošní poutě ovšem byla kapela Tlustá Berta, jež vystoupila v sobotu večer.

Jen o kus dál si na své přišli fanoušci adrenalinu a světské atrakce. Kdo naopak holduje spíše klidu, mohl zamířit na letošní novinku, scénu na Dobré Vodě, kde se konaly sokolnické ukázky s dravci. Byl o ně velký zájem, přičemž upoutaly pozornost všech věkových kategorií. Řada lidí, která navštívila Dobrou Vodu, také vyrazila na novou rozhlednu nebo si alespoň prošla tamní krásné prostředí. „Nová scéna na Dobré Vodě potvrdila, že má smysl, protože i na ní si lidé cestu našli. Především druhé sokolnické představení mělo velmi pěknou návštěvnost. Mimochodem; na místě bylo i malování na obličej, stejně jako na náměstí. Jaký motiv chtěly děti nejčastěji? Samozřejmě ptáky,“ usmívá se Lucie Roubínová.

K nezapomenutelným kulturním zážitkům patřilo také sobotní vystoupení hornoplánského smíšeného sboru Musica Viva v kostele sv. Markéty, kde se v neděli uskutečnila hojně navštívená mše. U nejmladší generace měly skvělý ohlas pohádky na náměstí u kašny nebo v kulturně informačním centru. Opravdu nabitý kulturní program působivě doplnil tradiční lidový jarmark.

reklama

reklama