Tereza Brodská: V každém věku můžete začít žít jinak

Cyklus Jak si nepodělat život, který chystá na obrazovky Česká televize, určitě zaujme, jak se shodla většina novinářů na včerejší předváděčce jednoho z dílů v Kině Pilotů. A to nejen skvělým obsazením (mj. Ondřej Vetchý, Daniel Bambas, Miroslav Krobot, Jitka Schneiderová), ale bezesporu i reálnými příběhy, které zažil nebo případně někdy může prožít kdokoli.

Tak třeba ve filmu Můj bezvadnej život se v obličeji bankovní úřednice, kterou ztvárňuje Tereza Brodská, najednou objeví podivný ekzém kolem očí. Sama by to moc neřešila, ale její okolí to řeší hodně. „Mám tam nejen ten ekzém, ale i strupy. Kvůli té roli jsem musela i přibrat několik kilo a naučit se skákat šipku. Obojí jsem zvládla. Víte, mám pocit, že se dnes svět trošku zbláznil. Kdekdo upravuje fotky zkrašlovacími aplikacemi a díky tomu žijeme mimo realitu. Spousta žen má mindráky

z toho, jak vypadá. Zbytečně. Tenhle film ukazuje, že v každém věku můžete začít žít jinak, radovat se z maličkostí, mít koníčky, užívat si, řešit řešitelné a ne nesmyslné. Ale co budu prozrazovat, uvidíte a zjistíte, že je v něm řada odkazů nejen pro ženy, ale i pro pány a také pro mladší ročníky. Mě se role hodně líbila i přes ta kila a šipky,“ dodala s úsměvem na tiskové konferenci před projekcí Tereza Brodská.

Cyklus, kromě zmíněného filmu nabízí příběh učitelky základní školy, která má depku ze své nadváhy, další vypráví o majiteli nonstop lahůdek žijícího v nešťastném manželství a poslední je o osamělém muži, který přebývá v lesích a cizích chatách.

„Ne, v těch filmech nejsou návodné odpovědi, na to existují příručky. Jen zastáváme určité postoje nebo názory. Vše bych shrnula do jedné věty – vždycky je lepší problém řešit, než před ním utíkat a vždycky stojí za to bojovat o lepší život, byť třeba sám se sebou, než to vzdát,“ naznačila o čemže jednotlivé snímky budou, autorka projektu a současně režisérka dvou příběhů Tereza Kopáčová. Další dva si vzali na „starost“ Jan Hřebejk a Vít Karas.

První „kousek“ se série Jak si nepodělat život s názvem Až krávy budou lítat se na obrazovkách ČT objeví 24. listopadu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno