Šokovaná Dagmar Pecková! Čím ji překvapili při křtu nového alba?

Nápad na album The Magical Gallery, obsahující skladby inspirované mistrovskými díly světového malířství, nosil skladatel a producent Darek Král v hlavě spoustu let. Postrádal však to hlavní – jedinečný hlas, který by dokázal v nahrávce vykreslit potřebné emoce. A Dagmar Pecková byla ta pravá!

„Spolupráce s Darkem Králem začala v roce 2015 při spolupráci na árii pro divadelní inscenaci v Klicperově divadle v Hradci Králové. Pak hned vznikl nápad na vytvoření netradičního alba. Lákalo mě, že budu mít v repertoáru skladby napsané výhradně pro mne. Nahrávání nebylo jednoduché. Vše bylo dané, předtočené, musela jsem se do toho vejít,“ uvedla Dagmar Pecková na křtu zmíněného alba v showroomu VOIX v Dušní ulici.

Co ale Dagmar Peckovou dostalo nejvíc do kolen, bylo dvojnásobné převzetí Zlaté desky Supraphonu. Že ji převezme za loňské úspěšné vánoční album Nativitas, to Pecková věděla. Ale že jí k tomu přidají ještě jednu za projekt Wanted, bylo pro ni obrovské překvápko. „Když k tomu přičtu Zlatou desku Supraphonu z roku 2001 za CD písní Antonína Dvořáka s Irwinem Gagem, tak jsem už vlastníkem tří Zlatých desek Supraphonu,“ pochvalovala si zaslouženě Dagmar Pecková.

Pro své fanoušky chystá operní hvězda další lahůdku. Plánovaný koncert, kde mimo jiné veřejně pokřtí album The Magical Gallery, se uskuteční 7. dubna 2020. Vstupenky budou už brzy k dostání v síti Ticket Live.

reklama

reklama