Skandál v Ostravě! Úředník asi chtěl být „slavný“, nařídil odstranění vzpomínky na Věru Špinarovou!

Obrovský skandál hýbe Ostravou a nadzvedává lidi napříč celou republikou, které zasáhlo nedávné úmrtí zpěvačky Věry Špinarové. Pracovník úřadu městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz prý totiž nařídil odstranit svíčky a další věci, které její fanoušci nosili na Masarykovo náměstí. Něco takového se snad ještě nikdy nestalo!

Jsme v šoku stejně, jako většina národa! „Chápete, že Magistrát města Ostrava požaduje odstranění vzpomínkových věcí a svíček jen proto, že akce byla neohlášená?“ hrozí se lidé na sociálních sítích. Co na tom, že Paní zpěvačka udělala Ostravě jméno a město by mělo být spíš vděčné, než její památku tímto způsobem hanět. „Tohle evidentně nikomu z těch šašků, co sedí na úřadě, nedošlo. Nemám slov a stydím se za ty, co vůbec něco takového vyslovili,“ neberou si servítky obyvatelé Ostravy.

Přidávají se ale i jiná města. „To přece nebyla akce na oznámení, to byla jen projevená úcta k člověku, kterého Ostrava milovala. Kdo to vnímá jinak je lidská HYENA!“ rozčiluje se například paní z Plzně. „Ostrava je naše, ne těch tupců nadřazených!!!“ posílají lidé jasný vzkaz radnici. „Styďte se, co vám vadí? Zajímalo by mě jestli by byl ten samý problém, kdyby byla akce za primátora? Věruška je symbol Ostravy, a neznám nikoho z VIP, kteří se narodili a žili v Ostravě, aby měli tak Ostravu rádi a zůstali ji věrní do posledních dnů svého života,“ zní další z názorů na sociální síti.

Umíte si představit, že by se něco podobného dělo například po smrti Václava Havla? Z ničeho nic by muselo zmizet vše, co by ho připomínalo. „Toto je naprosto neskutečné!!! Takhle se Ostrava odvděčila Věře Špinarové ? Stydím se za své rodné město a je mi z toho smutno,“ napsal zpěvák Vojtěch Šenkýř.

V Ostravě se nejspíš zbláznili. Nebo je za tím něco víc? „Teď jsem se dozvěděl, že Magistrát města Ostrava oslovil organizátory vzpomínkové akce pro moji maminku na Masarykově náměstí. Že akce byla neohlášená a neměli na ni povolení. Musí co nejdříve svíčky a ostatní vzpomínkové věci odstranit a paní si to přijde osobně zkontrolovat. Nedej Bože, aby na soše zůstal kousek vosku. Nevím, jestli je to odveta za to, že jsem odmítl rezervovat dvě místa na sezení na posledním rozloučení pro pana primátora a jeho náměstka, nebo prostě lidé a vedení na magistrátu jsou tak hloupí, že si ještě neuvědomili, že odešla žena, která Ostravu neskutečně milovala a pro město hodně udělala. Ani ve snu mě nenapadlo, že největší překážkou v uspořádání pohřbu mé maniky bude město OSTRAVA!!!“ napsali si na facebookový profil Pavlík. Co k tomu dodat? Tady jsou asi všechna slova zbytečná.
Ostravský magistrát nařčení přesto odmítá. Jeho mluvčí Jana Pondělíčková odmítla, že by od nich přišlo jakékoli nařízení, které popisuje Adam Pavlík. A měla pravdu. Magistrát o ničem podobném nerozhoduje, řeší to obvody každý za sebe. Sám Pavlík to později uvedl na pravou míru: „Organizátory vzpomínkové akce kontaktoval pracovník úřadu městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz, nikoliv magistrátu města. Schvalování všech typů akcí i jejich případné ukončení řeší městské obvody, nikoliv Magistrát města Ostravy. Rozhodnutí úřednice obvodu považujeme lidsky za nešťastné a nepochopitelné.“ Ono je ale ve finále úplně jedno, jaký úředníček to byl. Ostrava má z ostudy kabát a my věříme, že tento „šikula“ to odnese alespoň mastnou pokutou, když už ne vyhazovem.
Foto: Herminapress
reklama

reklama

Skandál v Ostravě! Úředník asi chtěl být „slavný“, nařídil odstranění vzpomínky na Věru Špinarovou!

reklama