Sandra Nováková: Jsem pěknej hajzlík, ale baví mě to!

Na první pohled je Sandra Nováková milá, atraktivní a usměvavá mladá dáma. Ovšem to, co se v ní skrývá, když se rozjedou kamery kdekoho překvapí. Kdo sledoval seriál Nemocnice na kraji města dobře si pamatuje na záporáka a zloducha doktora Cvacha.

Tak toho nahradí a možná i trumfne v seriálu TV Prima – Modrý kód, který je moderním dramatem z nemocničního urgentního příjmu, stejně zlá, nesympatická potvora MUDr. Alexandra Růžičková, kterou hraje právě Sandra. „Byla to pro mě velká výzva a ta mrcha se mi hrála dobře. Víte, já jsem si do té role zařadila všechny zlé lidi, které jsem kdy v životě potkala a vyprodukovala si sama pro sebe osobu, která je konglomerátem všeho negativního. Brrr. Doufám, že na mě lidé, kteří budou seriál sledovat nezanevřou a nebudu muset jezdit do práce jen autem a stranit se jich. Je to prostě role, jsem za ní ráda a pro mě nová zkušenost,“ vysvětlila Sandra.

Sebekritika? Ale kdepak. Naopak, Sandra podrobila kritice svou doktorku Růžičkovou. „Jsem v té roli tak trochu protekční fracek, matka je starostka, tak mě do nemocnice prosadila. Navíc jsem mizerná doktorka bez atestace. Někdy jsem se ptala sama sebe, jak může tenhle charakter dělat lékařku. Ona pohrdá pacienty, kolegy lékaři prostě všemi a vším. Děsná semetrika, ale jak jsem řekla, pro mě nová zkušenost a hodně vítaná,“ dodala Sandra Nováková.

Pravým opakem je vrchní sestra Marie Černá, kterou si zahrála Sabina Laurinová. „Hned zkraje musím potvrdit, co říkala Sandra. Ta její doktorka je opravdu hajzlík a navíc protekční a ani já to s ní v seriálu nemám jednoduché. Moje vrchní sestra, ač klaďaska, není vůbec nudná, jak občas tyto charaktery bývají. Je dynamická, akční, svědomitá i přísná a také taková holka do nepohody. Já ji mám ráda, a ráda jsem v tomhle seriálu hrála. Sešla se v něm skvělá parta herců i všech lidí kolem a natáčení bylo příjemné. Co dodat víc? Podívejte se, uvidíte sami. Hodnocení nechám na divácích,“ uvedla Laurinová.

Kromě zmíněných dam se v seriálu objeví celá řada hereckých osobností např. Jíří Štěpnička coby primář Bojan, doktory ztvárňují Marek Němec, Roman Zach, Marika Procházková, Ondřej Rychlý, Eva Josefíková, zdravotní sestry hrají Eva Burešová, Lenka Zahradnická atd. atd. První epizoda seriálu TV Prima Modrý kód je na pořadu už v sobotu večer.

Foto: Herminapress

reklama

reklama