Roman Vojtek a Petra Vraspírová – parťáci v soukromí i na jevišti

Poprvé si spolu milenci PETRA VRASPÍROVÁ (27) a ROMAN VOJTEK (43) zahráli a zazpívali v muzikálu Mamma Mia! a zanedlouho je čeká další společná práce. Představí se v muzikálovém pohádkovém příběhu, Ať žijí duchové plném populárních písniček Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka, a to opět na jevišti Kongresového centra.

Premiéra pod režijním vedením Antonína Procházky proběhne 22. dubna. „My jsme se v Mamma Mie! moc na scéně nepotkávali a v tomhle chystaném díle to bude podobné, já hraji spíš v první a Petra v druhé půlce. Oficiální scénáře jsme dostali až dnes, takže jsme to spolu neprobírali, ale bude nám to určitě klapat stejně dobře jako v soukromí,“ shodli se oba. Roman je zkušený „pohádkář“, hrál už třeba dva čerty, a jak říká i pár joudů, kteří se zamilují do venkovského děvčete, takže si v nové roli, tentokrát učitele, libuje.

Petra si zase střihne Leontýnku, hlavní ženskou postavu, kterou bude alternovat s Hanou Holišovou a Ivanou Korolovou. „Původní filmová komedie Ať žijí duchové měla premiéru před 40 lety a populární je doposud. Byla proto otázka času, kdy se přestěhuje i na jeviště a do muzikálové podoby. Takže je tu. Příběh bude trošku jiný, bude mít i pár nových postav, ale původní hlášky zachováme,“ uvedl na tiskové konferenci v Theatro klubu režisér Antonín Procházka. Výpravný muzikál na motivy filmu Oldřicha Lipsko nabídne i množství divadelních triků, na jevišti bude vybudován nezbytný hrad, duchové budou kouzlit a scénou se párkrát třeba prožene i automobil. Prostě velká show, při které zazní známé pecky, jako např. Hajný je lesa pán, Dumky žalky, Žampiony nadívané známé z filmového provedení a nově například Není nutno, Neopouštěj staré známé pro nové atd. atd.

Kromě již zmíněných protagonistů se v muzikálu objeví i Jiří Langmajer, alternant Romana Vojtka v roli učitele, rytíře z Brtníku si zahraje Vladimír Kratina, šéfy samoobsluhy se stanou Václav Kopta nebo Jiří Korn, David Suchařípa bude ředitelem školy. Chybět v představení nebudou ani další osvědčení herci a zpěváci např. David Gránský, Chantal Poullain, Adéla Gondíková, Dana Batulková a mnozí další.

Foto: Herminapress

 

reklama

reklama