Přední české herečky a další významné dámy českého showbyznysu svěřily, jak se starají o svoji pleť

Celá řada známých českých dam se sešla v centru Prahy v hotelu Emblem na představení nové řady kosmetiky Thalion s názvem Algo Pur, která je určena zejména pro problematickou a aknózní pleť. Proto se celé odpoledne neslo v duchu zajímavých informací v oblasti čištění pleti.

Nejvíce přítomné dámy zaujala informace, že se odličovací mléko nenanáší na tamponek, ale čistou rukou přímo na pleť. Po omytí pleťového mléka je třeba použít pleťovou vodu pro tonizaci pleti. Následovat by pak mělo sérum, krém a také oční krém. Několikrát do týdne je pak ideální vyživit či vyčistit pleť pleťovou maskou. Absolutním základem by měla být pravidelná návštěva kosmetického salónu. Ideálně jednou za tři až čtyři týdny.

Thalion je jednou ze značek, kterou na českém trhu zastupuje firma BeautySense. Jedná se o kvalitní mořskou kosmetiku z Francie, která je vytvořena jak pro profesionální práci v kosmetických salónech, tak obsahuje i řadu na domácí péči.  „Řada Thalion Algo Pur je určena pro problematickou a aknózní pleť. Mohlo by se tak zdát, že se jedná hlavně o kosmetiku pro teenagery, ale není tomu tak. Hormonální akné trápí hlavně ženy v dospělém věku. Špatná pleť ovlivňuje naši psychickou stránku, sebevědomí a může nám způsobit i zbytečné komplexy. Proto bychom měli o problematickou pleť kvalitně pečovat, měli bychom používat kosmetiku s vysokým obsahem aktivních látek, nedráždivou, nekomedogenní a ideálně bez parfemace,“ vysvětluje majitelka a zakladatelka BeuautySense Pavlína Kučerová.

Reprezentativní vzhled a make-up k showbyznysu patří, proto se přítomné dámy shodly na tom, že pleť zatěžovanou každodenním make-upem je třeba kvalitně čistit a pečovat o ni.

„Dnes se mi potvrdilo vše, čím se řídím od svých 16 let. Pravidelně pleť odličuji, pečuji o pleť různými krémy a séry, používám oční krémy. Potvrdilo se mi za ta léta, že to má smysl. A jak jsme dnes slyšeli, hlavní je čištění. Nejhorší je jít spát neodlíčená, to je pro plet absolutní masakr a musím říct, že od 16 let se mi to stalo asi 2x, a to jsem si to pak ráno krutě vyčítala a nedoporučovala bych to nikdy nikomu. Snažím se být na pleť hodná,“ popsala svoji kosmetickou rutinu Markéta Hrubešová. Ke správné péči o pleť vede i svoji dceru, ale zatím se jí to prý moc nedaří. „Svojí dceři se snažím předávat všechno, na co jsem si přišla sama a úplně to nefunguje, ve svém věku (16 let) má svoji hlavu. Občas si něco převezme, ale myslím si, že si na to musí přijít sama. Nicméně snažím se jí vysvětlit, že se musí hlavně odličovat, což už začíná chápat a dostává se myslím do věku, kdy bude na svoji pleť hodná a bude se o ni starat,“ vysvětlila herečka.

Podobně je na tom i zpěvačka Linda Finková. „Od patnácti let se o svoji pleť starám myslím dobře. Ráno se namažu krémem. Večer se odlíčím a namažu se krémem. A snažím se moc nepít alkohol, nekouřit a moc neponocovat. A také se snažím se usmívat. A myslím si, že je to na pleti znát, a že to stačí,“ vysvětlila hlasová koučka soutěže Tvoje tvář má známý hlas. A i ona se svoji kosmetickou rutinu snažila před svojí dnes už dospělé dceři: „Dceři jsem předala tyhle samé zkušenosti. Řekla jsem jí, ať nekouří, nepije a stará se o sebe a ono to všechno přijde. A hlavně musí být pozitivní.“

Miluška Bittnerová dorazila na akci ve skvělé kondici. Velmi jí mateřství sluší. „Teď prožívám krásné období. S mateřstvím jsem tak trochu otálela, ale pak přišlo tohle období, které beru jako mimořádný dar. Život s Betynkou je prostě zrození zázraku,“ objasnila svoje pozitivní naladění známá herečka. I ona bere péči o svoji pleť velmi vážně a nic nenechává náhodě  a nepodceňuje ani péči o dceru. „Betynka má teď trochu dermatologické problémy, proto se věnuji péči o její pokožku ještě více než před tím. Těším se, až povyroste a budu jí moct zasvěcovat do tajů kosmetiky. Určitě jí to bude zajímat. Je jí teprve 2, 5 roku a už teď si ráda půjčuje moje šminky a zkouší si je před zrcadlem. Dávám jí proto vypotřebované šminky na hraní a ona se pak nadšeně líčí u zrcadla,“ vyprávěla se smíchem česká Marilyn Monroe a jedním dechem dodala, jak vypadá její pravidelná kosmetická rutina: „Co se týká kosmetické péče, tak samozřejmě čištění a odličování je pro mě jako pro herečku, která se často líčí, základ. A velmi jsem si oblíbila pleťové masky, které pleti dodají vše, co potřebuje. Už se těším, až vyzkouším tu od Thalion.“

To Regina Řandová předávala kosmetické rady dokonce svému dnes již dospělému synovi, když byl v pubertě. „Se synem jsme řešili akné, nakoupily jsme produkty na čištění, séra, krémy a docela musím říct, se syn díky tomu tímto obdobím prokousal rychle a akné ho netrápilo dlouho. Péči byl otevřený a používal vše poctivě,“ vysvětlila legendární herečka z filmu Bota jménem Melichar a dodala, že vzdělávání syna v oblasti kosmetiky nese svoje ovoce, i když už je dávno dospělý a má svoji rodinu: „Asi v něm něco z toho období zůstalo, protože velmi často od něj a od jeho ženy dostávám jako dárky kvalitní kosmetiku či hezký parfém. Takže si myslím, že to, co viděl doma v něm zůstalo a umí se v kosmetice alespoň trochu orientovat.“

Čtyřnásobná maminka Lejla Abbasová vypadá stále skvěle a je až k neuvěření, že vlastně kosmetické péči nevěnuje moc času, protože ho prostě nemá. „Naše rána jsou velmi hektická, takže moc času pro péči o pleť není. Zvládnu si tak tak vyčistit zuby a nanést krém. Já vstávám první, protože dělám snídani a svačinu pro děti. Děti chodí do lesní školky, proto s sebou musí mít svačinu. Dělám ráno 10 jídel a je to někdy opravdu náročné,“ popsala s humorem známá moderátorka. A zároveň sama sobě slíbila, že si na péči o svoji pleť najde více času: „Už delší dobu vím, že se o sebe musím začít starat, kontinuálně smysluplně. A dnešní den mě inspiroval k tomu, abych konečně už začala. Navíc školitelka a technoložka BeautySense Gábina Tichá je moje kamarádka a bývalá spolužačka a je opravdu skvělá. Dnes jsem se po dlouhé době na nějaké prezentaci opravdu něco dozvěděla.“

To Martina Preissová naopak na akci shledala, že kosmetickou péči provádí správně a o svoji pleť doma pečuje, jak nejlépe to jde. „Na dnešní akci mi přišlo zajímavé, že jsem se dozvěděla, že to, co pro svoji péči dělám tak nějak intuitivně, je správně. A to hlavně u aplikace čistícího přípravku na obličej – nikoliv na tamponek, ale přímo čistou rukou na pleť. A je to logické, když člověk dělá věci intuitivně, tak jak je jeho tělo potřebuje, nemůže to dělat špatně,“ popsala známá herečka, které navíc v těchto dnech vychází nová kniha.

Cvičitelka Hanka Kynychová řešila jiný problém, než přítomné herečky a zpěvačky. Protože má suchou pleť, a navíc vede až tři lekce za den, kde se vydatně zpotí, musí pravidelně hydratovat. „Já provádím péči o pleť několikrát za den, nejen ráno a večer. Ale také po každé lekci pleť vyčistím a namažu se všemi potřebným séry, krémy a olejíčky, které mojí pleti dělají dobře. Moc ráda mám pleťové masky, které moji pleť skvěle vyživí,“ popsala kosmetickou rutinu cvičitelka, která na akci vyrazila i se svými dcerami. „Jsem moc ráda, že holky slyšely i od někoho jiného než ode mě, jak se o pleť starat. Také se mi líbilo, že jsem dostala informaci, že bych měla sledovat složení kosmetických produktů, stejně jako složení potravin,“ dodala přední česká fitness trenérka. Mezi hosty nechyběla ani operní diva Andera Kalivodová, která kosmetiku od BeautySense používá pravidelně a nedá na ni dopustit. Kosmetické tipy a triky přišly okouknout také herečky Bára Fišerová, Nikol Vojtová či moderátorka Kateřina Nekolná.

reklama

reklama

Přední české herečky a další významné dámy českého showbyznysu svěřily, jak se starají o svoji pleť

reklama