Před dvanácti zkušenými zdravotníky Daniel Hůlka přiznal: Nejsem důsledný pacient

Zpěvák Daniel Hůlka má s producentem Davidem Novotným už roky dobrý kamarádský vztah, proto když to jde, na jeho akce vždy dorazí. A přestože ho čekal dvoják Drákuly až v Žilině, Daniel Hůlka na finále projektu Anděl mezi zdravotníky v náchodském divadle nechyběl.

„Jezdím po celé republice křížem krážem a do toho počítám i Slovensko, protože jsem Čechoslovák, nikdy jsem se neoddělil. Nestěžuji si, je toho hodně, chvilkami jsem docela utahaný, protože přejezdy jsou někdy dlouhé. Ale s mými holkami jsme to pojali sportovně. Tam, kde zpívám, si vyjedeme na rodinný výlet a zůstaneme třeba i na pár dní,“ uvedl náš přední zpěvák a přiznal, že na Andělovi mezi zdravotníky vidí zase po dlouhé době nějakého zdravotníka.

„Já se k doktorům moc nehrnu. Paní doktorka mě vždycky nahání a vzkazuje po celé vesnici, abych došel na preventivní prohlídku. A protože ji mám rád, tak vždycky dorazím. Nejsem vzorný pacient,“ smál se Daniel. „Mne nejvíc nadchnul pan doktor Hnízdil, který praktikuje celostní medicínu. Hodně věřím tomu, že choroby mají původ v psychice. Když se člověku podaří zbavit se psychického napětí, tělo dostane možnost nastartovat uzdravovací proces. Povídání s ním bylo pro mne něco fantastického a když jsem odcházel, řekl mi, že jsem ve velmi dobrém zdravotním stavu. A přesně tak jsme se cítil.“

A stejně tak, jak má Daniel Hůlka pracovní léto, čeká ho pracovní podzim. „V záři hrajeme poslední Rusalku na Letní scéně na Vyšehradě. To se těším, Vyšehrad je moje srdeční místo. Pak pokračuje sezóna podle plánu a první premiéra mě čeká až příští rok, a to bude Prodaná nevěsta. S mým pedagogem a přítelem Vladem Chmelem jsme na mé roli Kecala celé léto pracovali. Ze začátku jsem byl z toho až nešťastný, protože Kecal je opravdu strašně ukecaný. Ale pak zjistíte, že je v tom určitý systém a krásně se mi to zpívá. Smetana byl genius. Dlouho jsem se nepotkal s rolí, do které jsem se tak zažral,“ uvedl Daniel Hůlkaa dodal, že díky opeře omládl. „Jak šťastný mám soukromý život a ve spojení s tím, že jsem zapracoval na technice zpěvu, tak si to zpívání užívám. Zpívá mi to jako nikdy.“

Vítězi projektu Anděl mezi zdravotníky 2023 byli všichni zdravotníci, nicméně porota složená s osobností kulturního, společenského a politického života rozhodla takto:

1. místo: Jana Hladíková, Nemocnice Třebíč, zdravotní sestra společné interní a neurologické JIP, Nemocnice Mostiště – sestra následné intenzivní péče, číslo 1

2. místo: Mgr. Petr Pazour, Nemocnice Nové Město na Moravě, šéf nelékařů neurologického oddělení a iktového centra, číslo 6

3. místo: Romana Veltruská, všeobecná sestra v ambulanci praktického lékaře Slaný, Nemocnice Slaný sestra na interní JIP, číslo 8

Cenu Sympatie Anděl mezi zdravotníky časopisu Florance získala Romana Daňhelová – Nemocnice Jihlava, porodní asistentka, číslo 4. Cenu Sympatie Anděl mezi zdravotníky PVZP obdržela MUDr. Milada Krejčová – Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje, lékařka, číslo 9.

Soutěž Anděl mezi zdravotníky 2023 podpořili další umělci a také vzácní hosté: prezident České asociace sester PhDr. Martina Šochmanová, místopředsedkyně zdravotního výboru Poslanecké sněmovny prof. Věra Adámková, viceprezident Hospodářské komory České republiky Radek Jakubský, předsedkyně odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR Mgr. Dagmar Žitníková, starosta města Náchod Jan Birke, náměstek ministra zdravotnictví České republiky Václav Pláteník a další.

První tři vítězové Jana Hladíková, Petr Pazour a Romana Veltruská obdrželi dárky, šeky na výrobky a služby od společnosti Home Art, Proma Reha Česká Skalice, HERBAL WORLD, Aurum Clinic, Blanář nábytek a.s., Hotel Studánka v Rychnově nad Kněžnou, Café Collection Stromovka Praha, POLA, Všeobecné zdravotní pojišťovny, PVZP.

Vítězka Jana Hladíková ještě navíc získala roční zapůjčení automobilu KIA Ceed 1,5 T-Gdi ve výbavě Exklusive od Auto Opat od společnosti Auto Opat, dárek od Optiky Slavíková, voucher na vzdělávání od Národního centra.

Finalisté měli pobyt v Hotelu Studánka v Rychnově nad Kněžnou a obdrželi dárkovou tašku od společnosti BCM Group, od Královéhradecké lékárny, poukázku na nákup od společnosti Knihy Dobrovský, oblečení od společnosti 2P SERVIS, dárek od společnosti Promedica, dárek od společnosti Chirana T. Injekta, dárkovou tašku plnou výrobků od společnosti 4SLIM. Dárek od společnosti Homi Heger s.r.o.- e-shop homiheger.cz, dárkovou tašku plnou výrobků a přípravků od společnosti Akeso holding a společnosti Senimed, překvapení od PVZP a.s. a dárek od Tomáš Arsov kosmetika a svíčku od www.svicky.cz.

Projekt Anděl mezi zdravotníky má také charitativní podtext. Diváci dobrovolným příspěvkem podpořili Stacionář Cesta v Náchodě či Stacionář Nona v Novém Městě nad Metují a Nadační fond Šťastná hvězda.

Zakladatel a ředitel soutěže David Novotný byl spokojený. „Jsem rád, že plné náchodské divadlo povzbuzovalo dvanáctku zdravotníků. Je hodně těžké vybrat jednu osobu, protože si ocenění zaslouží každý, kdo se stará o zdraví a pomáhá lidem. Doufám, že se všichni bavili, finalisté si to užili a je to pro ně milá zkušenost,“ uvedl David Novotný, který, jak je jeho zvykem, už spřádá plány na další, už pátý, ročník projektu Anděl mezi zdravotníky.

reklama

reklama