Pravda o jméně Bonnie Tyler. Proč přistoupila k změně?

Celý svět ji zná jako Bonnie Tyler, to ale není jméno, které dostala po narození. Velšská zpěvačka se totiž narodila jako Gaynor Hopkins. Ve svých dvaceti šesti letech se ale rozhodla přejmenovat. 

Lucii Bílou zná celé Česko, málokdo ale tuší, že její vlastní jméno je Hana Zaňáková. Ke změně jména přistoupila na radu svého tehdejšího manažera Petra Hanniga v počátcích své kariéry, protože v té době byla mnohem slavnější Hanka Zagorová. Z podobných důvodů ke změně jména přistoupila i Bonnie Tyler, která sice se zpíváním začala v sedmnácti letech, o novém jméně ale začala uvažovat o devět let později. 

“Začala jsem zpívat, když mi bylo 17 a půl. Velký boom jsem měla, když mi bylo 26. Podepsala jsem skvělý kontrakt, to jsem ani neočekávala. Měla jsem štěstí, že jsem byla objevena náhodou. Zpívala jsem v londýnském klubu a dva hledači talentů si přišli poslechnout nějaké chlapce. A uslyšeli mě, a nabídli mi kontrakt,” zavzpomínala zpěvačka, které se tak díky náhodě nezměnil jenom život, ale i jméno. 

“Tehdy jsem si své jméno změnila na Bonnie Tyler, protože znělo líp. Lidí s příjmením Hopking bylo hodně a v Anglii byla známá zpěvačka Mary Hopking, a nechtěla jsem, aby si mě pletli,” přiznala Tyler. Ta se na rozdíl od Bílé při výběru nového jména spoléhala pouze sama na sebe. 

Udělala jsem si dva papíry. Na jednom byli křestní jména, na druhém příjmení. A prostě jsem to různě kombinovala a vybrala jsem si Bonnie Tyler, protože to dobře zní,” uzavřela zpěvačka, která se i díky svému charakteristickému hlasu proslavila p celém světě a například její píseň Total eclipse of the hearth, za kterou byla zpěvačka dokonce nominovaná na cenu Grammy, má na Youtube neuvěřitelných 641 milionů zhlédnutí.

A nyní míří do Česka. Velšská zpěvačka totiž na konci března 2020 chystá v Česku hned dva koncerty. 28. března vystoupí ve Sportovní hale v Příbrami a o den později ve velkém sále pražské Lucerny! Ceny vstupenek se pohybují od 690 do 1990 Kč. https://www.ticketstream.cz/vstupenky/bonnie-tyler


reklama

reklama