Politička Zuzana Majerová mohla nazpívat duet s Marco Mendozou. Proč odmítla?

Že má k umění a hudbě, zvláště pak rockové blízko, s tím se Zuzana Majerová netají. Tvrdí totiž, že muzika lidi nejen spojuje, ale také osvobozuje. V posluchači navíc probouzí i další smysly, vrací se například vzpomínky na různé okamžiky našeho života. Nevynechá žádnou příležitost poslechu dobré hudby, ráda chodí na koncerty. Když ale na svých sociálních sítích zveřejnila fotky se slavným americkým hudebníkem a vyhledávaným kytaristou Marco Mendozou, v kuloárech to zašumělo. Fotky totiž působily velice vřelou, přátelskou atmosférou, která během jediného focení určitě nevznikla. Odkud se znají, a jak dlouho? A co je pravdy na tom, že spolu měli nazpívat duet? Na to vše jsme se zeptali přímo Zuzany Majerové (donedávna ještě Majerové Zahradníkové).

„S Marcem jsem se poprvé potkala někdy v roce 2015 na koncertě v Olomouci díky kamarádovi, mecenášovi hudby Dušanovi Neumannovi, který ho tehdy pozval do svého klubu Bounty Rock Café. Marco tam vystupoval se svou kapelou The Dead Daisies. Byli jsme s manželem Honzou z koncertu úplně nadšení. Když po skončení kolem nás Marco procházel, vyjádřila jsem mu své poděkování za skvělý zážitek. Dělám to tak vždycky, když mě něco nadchne a mám možnost osobně poděkovat. Přijde mi to prostě správné. Marco byl milý, dali jsme se do řeči a dlouze si povídali. Ukázalo se, že máme hodně společného. Od toho setkání jsme v pravidelném kontaktu, kdy si píšeme, občas i voláme, a když tady má koncert, dá mi vědět a vidíme se. “

Když po zhruba dvou letech přišel Marco Mendoza s návrhem, že by se Zuzanou rád nazpíval duet, smála se, rozhodně tuto nabídku nebrala vážně. „Spíš mě tím pobavil. Vždyť mě ani neslyšel zpívat. Marco ale oponoval, že prý stačí slyšet, jak mám krásně zabarvený hlas…“, svěřila se známá politička. „Přiznám se, že mi to na jednu stranu imponovalo, na druhou jsem měla plnou hlavu voleb do Sněmovny, a těm jsem dala přednost.“

Zuzana dodává, že mají s Marcem, kromě lásky k rockové hudbě, společný i smysl pro spravedlnost. Oba bytostně nesnáší podvody, bezpráví a nespravedlnost. A vlastně mají i podobný temperament. Jak Zuzana Majerová uvádí, do České republiky se Marco rád vrací, naši vlast miluje, zvlášť Olomouc. Obdivuje naší historii, památky, ale také tradiční kuchyni a samozřejmě české pivo. „Při koncertě sice pije jen vodu, ale potom si moc rád na naše pivo zajde“, ukončuje Zuzana Majerová.

O Marco Mendozovi: Kalifornský rodák Marco Mendoza je jedním z nejvytíženějších a nejvyhledávanějších baskytarových hráčů současné epochy. Svou profesionální hudební kariéruodstartoval v roce 1989 spoluprací s Billem Wardem, bubeníkem kapely Black Sabbath. Od té doby natáčel a koncertoval s umělci jako Alias, Blue Murder, Thin Lizzy, Ted Nugent, Whitesnake, Lynch Mob, Neal Schon (americký kytarista známý z rockových kapel Journey, Bad English, Hardline atd.), Dolores O‘ Riordan (irská zpěvačka známá především z kapely The Cranberries), Black Star Riders nebo The Dead Daisies. Za svou kariéru kromě dlouhé řady alb vydaných s rúznými kapelami či umělci, natočil i sólová alba – Live For Tomorrow v roce 2007, Casa Mendoza (2010) a Viva La Rock (2018).

reklama

reklama