Pavel Zedníček: Jsem teplomil, takže moře mě o prázdninách neláká

Prázdniny a především ty herecké už nejsou jen obdobím odpočinku a relaxace. V poslední době se řada scén „stará“ i o to, aby jejich členové a především diváci si červenec a srpen užili i na letních jevištích. A letos si sezónu prodloužilo i Divadlo Kalich, které už za pár dnů odstartuje své Hvězdné léto pod Žižkovskou věží. A co na to říkají známé hvězdy?

„Já se těším. Byla jsem zvědavá, jak to tu vypadá a u mě spokojenost. A že by mi hraní ohrozilo dovolenou, o tom nemůže být řeč. My tu budeme hrát dvě představení komedie Splašené nůžky, takže na dovolenou se bez problémů dostanu. Plánuji Toskánsko a Chorvatsko, jednu část s přítelem, druhou s rodinou, takže se těším jak na diváky, tak mé nejbližší,“ uvedla Iva Jirešová.

„Často v létě nehraji, ale tuhle příležitost jsem uvítal. Jednak se mi ta letní scéna moc líbí, okouknul jsem si jí docela důkladně a pak ta představení, v nichž hraji tedy komedie Bez předsudků a Sbohem, zůstávám, jsou v kamenném divadle oblíbená, takže proč si je nestřihnout v dobré společnosti i tady. Jak jsem zjistil, proběhne tu, kromě těch, kde hraji, celkem šestatřicet nejrůznějších komediálních inscenací, takže budu mít dost času na oddech a budu sem jen dojíždět. Víte, já jsem teplomil, proto mi nevadí být v červenci a srpnu doma, naopak. Za hranice raději vyjíždím, až když začne přituhovat nebo dokonce mrznout. Mám rád Thajsko, takže na pozdější výlet za vyššími teplotami a mořem se určitě dostanu,“ nechal se slyšet Pavel Zedníček.

A v podobném duchu, tedy, co se hraní o prázdninách týče, hovořili i ostatní účastníci včerejší tiskové konference k zahájení Hvězdného léta pod Žižkovskou věží. Do nového kulturního stánku se na svá představení těší třeba Jana Bernášková, manželé Tomešovi, Nela Boudová, Dagmar Pecková, Tereza Kostková a řada dalších. Podle organizátorů se na nové scéně bude hrát v průběhu července a srpna až na pár výjimek plných padesát dnů.

Foto: Herminapress

 

Komentáře

komentárů