Ondřej Gregor Brzobohatý: Klobouk dolů, paní Květo

Dlouho očekávaná knižní „pecka“ – Poslední deník Květy Fialové – je venku. Včera ji v Paláci knih Luxor pokřtil kmotr, Ondřej Gregor Brzobohatý, spolu s autorem Josefem Kubáníkem před davy příznivců oblíbené herečky. Dílo vyšlo 1. září k nedožitým narozeninám Fialové.

„Klobouk dolů, paní Květo. Měl jsem a mám vás rád a hodně rád vás měl i můj táta. Já jsem si knížku přečetl ještě před tím, než šla do korektur a strašně moc mě zaujala. Je hodně netradiční, nejsou to klasické memoáry, ale skvěle popsaný život člověka, který to neměl vůbec jednoduché. Ten osud, který jí byl předurčen je obrovsky poučný a zároveň může spoustu lidí i inspirovat. Nebylo jednoduché se od téhle knížky odtrhnout, je v ní hodně věcí, které se na veřejnost nedostaly a řadu čtenářů překvapí. Prostě jde o otevřenou zpověď, kde nechybí ani vtip, který byl Květě Fialové vlastní,“ svěřil se po křtu kmotr, Ondřej a skutečně klobouk, s nímž na křest dorazil po přípitku smekl.

Jak dodal s herečkou si zahrál v seriálu Gympl s (r)učením omezeným a rád na natáčení vzpomíná. „Beru to jako velkou čest, že jsem mohl být kmotrem téhle knížky. Když mě oslovil autor Josef Kubáník, abych se jím stal trochu mě to zarazilo, ale na druhou stranu mi to udělalo velkou radost. Necítil jsem se na tu roli, měl jsem pocit, že nejsem dostatečně kompetentní na to, abych to byl já, ovšem ani na chvíli mi nepřipadlo na mysl, že bych řekl něco jiného, než ano. S chutí a moc rád,“ dodal Ondřej Gregor Brzobohatý.

Poslední deník Květy Fialové, jak bylo řečeno, napsal Josef Kubáník, herec a její blízký přítel, a to bez příkras a svěřil se i s tím, co nikdy nikomu neřekla, ale nechtěla si to vzít na věčnost. Je to určitě kniha, která stojí za přečtení. A možná ne jen jednou.

Foto: Herminapress

 

Komentáře

komentárů