Olga Lounová chce na Eurovizi. Co má přichystané na finále?

Ukončit mužskou nadvládu v českých barvách na Eurovizi se rozhodla zpěvačka Olga Lounová. Ta by letos v květnu ráda reprezentovala Českou republiku v Rotterdamu, kde se bude finále celosvětově oblíbené vecké show konat. A svým fanouškům slibuje nezapomenutelnou show.

Olgu Lounovou netřeba představovat. Jako první z českých umělců uspěla v americkém žebříčku Billboard, v němž se udržela sedm týdnů. Vydala čtyři desky a má za sebou patnáct set koncertů. Nyní by se ráda představila divákům Eurovize.

“Budu moc ráda, když vyberou píseň, která je osloví, ale u mě je určitá výhoda zkušenost. Mám za sebou přes 1500 vystoupení. Další výhodou by asi mohlo být, že mluvím velmi slušně anglicky a jsem zvyklá dávat rozhovory i anglicky, což je velká část Eurovize dávat rozhovory. A taky nebývám před vystoupením nervózní, což je důležité, protože na přímý přenos se dívá kolem 300 mil diváků a to pro nezkušeného vystupujícího může být opravdu stres,” říká bez obalu Lounová, která před několika lety podobnou soutěž v Litvě dokonce i vyhrála. Eurovize je tak pro ni výzva.

“Eurovizi sleduju už hodně let a v posledních letech se svojí kvalitou dostala na úroveň těch nejlepších světových show jako jsou Grammy. Co mě na tom baví nejvíc je fakt, že se sejdou hudební nadšenci z celé Evropy potažmo z celého světa a tráví spolu čas. Propojují se tím celé národy. Bojují mezi sebou, ale vlastně jen v tom umění a ve vyjádření nějaké emoce a nikdo přitom neumírá,” vysvětluje zpěvačka.

Ta sice neví, jaké jsou její šance v národním kole, dívá se na to ale pozitivně. Když už nic, tak se její písnička dostane alespoň k uším nejen českých posluchačů, ale i fanoušků z ostatních zemí. “V tom vidím vlastně tu největší výhodu. Pokud bych se dostala do finále, bylo by to ještě úžasnější, ale i tak jsem vděčná už jenom za tuhle příležitost být v českém finále,” dodává Lounová, která slibuje, že přípravu by případně nenechala na náhodě.

“Kdybych se dostala do finále, tak jsem připravila velmi emotivní vystoupení, které by myslím chytlo za srdce. A řekla bych, že skoro každého, protože si to každý někdy prožil,” uzavírá zpěvačka.

Foto: archiv Olgy Lounové

reklama

reklama

Olga Lounová chce na Eurovizi. Co má přichystané na finále?

reklama