Natálie Myslivcová: Do dětské fotografie jsem se naprosto zamilovala

Natálie Myslivcová se již řadu let pohybuje za objektivem. Focením relaxuje, patří neodmyslitelně k jejímu životu. Specializuje se hlavně na focení miminek a malých dětí. Ve svém oboru patří k nejlepším a práce má nad hlavu Její práce vyžaduje talent, kreativitu a trpělivost.

Patříte k nejlepším“ baby“ fotografkám u nás. Jak jste se k této specializaci dostala, a jak dlouho ji děláte? Zaměřujete se ještě na něco jiného než na focení novorozenců?
Vždy mě bavilo fotit, začínala jsem na modelkách a až postupem času jsem se naprosto zamilovala do dětské fotografie. S focením dětí jsem začala, když byly moje vlastní děti malé a zachovat tyto okamžiky v podobě fotografií bylo mým velkým koníčkem. Fotím hlavně malá mimina, ale také třeba oblíbené focení v jednom roce, nebo společné rodinné fotografieFotky dětí mají své kouzlo a baví mě zachovat jedinečné okamžiky těch nejmenších, protože čas neuvěřitelně letí …

 Máte dvě dcery, z nichž starší, Dominika, je známá blogerka, zpěvačka a herečka. Jak vás těší fakt, že se vaše dcera takto proslavila, a jak naopak úspěch své sestry snáší vaše mladší dcera?
Na Dominiku jsem moc pyšná a ve všem co dělá ji maximálně podporuji. Mladší sestra Natalie  na ní rozhodně nežárlí, ta má jiné starosti, hlavně se svými malými dvojčaty, takže jí určitě každý úspěch moc přeje. Snažím se být mým dcerám kamarádkou a myslím, že to perfektně funguje.

Podle informací, které máme, jste stála za nápadem soutěže Miss Princess a Dominice každý rok pomáháte tuto soutěž připravovat?
Soutěž Miss Princess jsem nevymyslela já, pouze jsem pomohla Dominice ji zrealizovat.

Když bylo Dominice 16 let, stála jste také u zrodu písně a videoklipu Barbie girl, díky kterému se vaše dcera stala českou rekordmankou s více než 80 mil. shlédnutí. Jak vás to tehdy napadlo, očekávala jste takový úspěch?
Videoklip Barbie girl jsme tenkrát natočily pouze z recese a rozhodně mě nenapadlo, že by mohl mít až takový úspěch. Je to neuvěřitelné.

Bydlíte v Ostravě, nemyslíte, že byste v Praze měla více zakázek? Přemýšlíte o tom, že byste se přestěhovala do Prahy?
Velice ráda bych působila jak v Ostravě, tak i v Praze. Chtěla bych si v Praze otevřít studio a pendlovat mezi dvěma městy. Myslím , že se mi to brzo podaří.

Vaše fotky jsou jedinečné a mnoha lidmi obdivované. Focení novorozenců musí být poměrně obtížné. Jak to zvládáte? Říká se o vás, že jste maximálně pečlivá.
Je pravda, že výsledná fotka musí být perfektní, takže si sama vše nastylizuji, abych s výsledkem byla maximálně spokojena. Malé děti se rychle unaví. U focení“ newborn“ je žádoucí aby miminko spalo, dá se lépe polohovat, a u těch starších se prostě musí rychle jednat, protože malé děti na místě dlouho nevydrží, takže je fotím, dá se říct, v pohybu :)) Focení musí být krátké, výsledek perfektní. Nikdy focení neukončím, pokud nejsem stoprocentně spokojená.

Které „nejznámější“ děti jste fotila?
Těch fotek je moc, ale když nad tím tak přemýšlím, tak asi své vnuky…. Dcera teď působí na Instagramu, kde má 115tis sledujících, tak myslím, že jsou dvojčata už docela známá. Také jsem fotila malého Patrika, syna influencerky Anduly. A taky vnoučata pana Charouze.

Jaký máte ke svým fotkám vztah? Když si je zpětně prohlížíte, jak se vám líbí s odstupem času?
Své fotky mám ráda a ráda se k nim vracím. Zachytit ten „nej“ moment je obtížné, a tak se někdy s radostí, díky svým fotkám, ohlédnu zpět.

Jak jste se stala dětskou fotografkou?
Vždy mě bavilo fotit, ale začínala jsem na modelkách a až postupem času jsem se naprosto zamilovala do dětské fotografie. Fotky děti mají své kouzlo a baví mě zachovat ty jedinečné okamžiky těch nejmenších, protože čas neuvěřitelně letí …

Obvykle se rodí se téma focení spontánně? Řekněte nám, co nebo kdo vás inspiruje.
Když jsem s dětmi začínala hodně mě inspirovala úžasná australská fotografka Anne Geddes , ale dnes už i já mám svůj jedinečný rukopis.

Maminky se bojí dávat otcům novorozené děti, ale vám své děti důvěřuje hodně lidí, podle vás proč?
Myslím, ze vzbuzuji důvěru už tím , ze jsem v kontaktu s novorozenci vlastně pořad a taky se na každé focení vždy individuálně připravuji.

Můžete teď dát matkám rady, jak fotit děti?
Snažit se o přirozenost a vystihnout , kdy je dítě dobře naladěné.

Jaké jsou nejbližší kreativní plány?
V osobním životě hlavně  hodně zdraví celé rodiny, profesionálně  bych chtěla  svou výstavu, nějaký nový fotografický projekt, vydat svou knihu fotografií a otevřít atelier v Praze.

Foto: Natálie Myslivcová

reklama

reklama