Na plátně znovu ožily písničky ze Starců na chmelu. I když trochu jinak

V sychravé české zimě vstupuje do kin příjemný, letní a pohodový hudební film režisérky Slobodanky Radun Muzikál aneb Cesty ke štěstí s písněmi ze slavného muzikálu Starci na chmelu.

Film vypráví příběh třídy pražské konzervatoře, která má nazkoušet na letním soustředění představení Starci na chmelu. Studenti však mají vlastní představu, jak by mělo vystoupení vypadat a moderní pojetí Starců se jim podaří prosadit. A tím vším se prolíná nitka touhy po úspěchu, kamarádství, rivality, odvahy a lásky. „Na myšlenku napsat tento muzikál jsem přišla já,“ přiznala se producentka filmu Veronika Schwarczová na tiskové konferenci konané u příležitosti uvedení filmu do kin. „Oslovila jsem pana Maláska s prvotním záměrem a pak se ta myšlenka vyvíjela asi tak dva roky,“ doplnila producentka filmu. „Dva roky jsem se bránil, dlouho jsme hledali vstupní klíč k filmu, nějaké mantinely. Pro mě je ten film docela svatá záležitost, protože část písniček vznikla v naší rodině,“ řekl Petr Malásek a dlouhé rozmýšlení vysvětlil hudebník tím, že nechtěl recyklovat starou záležitost. Nakonec si s producentkou ujednotili náhled na film a mohlo se začít s prací. Mladé herce do filmu pomáhala vybírat i manželka Petra Maláska herečka Dana Morávková, která se ujala choreografie tanečních čísel. Vybíralo se ze studentů Ježkovy konzervatoře.

První velká filmová role to byla i herce Romana Vojtka, který ve filmu Muzikál aneb Cesty ke štěstí hraje spolu s Vicou Kerekes pedagoga. „Moje to taky byla první velká filmová role, to myslím vážně. Já jsem poprvé v životě, ve svých čtyřiceti třech letech na plakátech a jsem za to vděčný,“ svěřil se Roman Vojtek, Ve filmu hraje třídního učitele celé mladé party. Troufl by si Roman učit mladé herce i v reálu? „Byl jsem už několikrát osloven, abych učil, ale myslím si, že bych to neuměl. Je to velká zodpovědnost a já se na to necítím. Zatím!“Ve filmu Muzikál aneb Cesty ke štěstí uvidíme mimo již zmíněných Romana Vojtka, Vici Kerekes, Adama Mišíka a Anny Fialové také Vladimíra Polívku, Jiřího Korna nebo Martina Písaříka.

Foto: Herminapress

reklama

reklama