Muzikál We Will Rock You zná datum premiéry. Mluví manželky a přítelkyně svým mužských do muzikálových rolí?

Praha již zná obsazení a datum premiéry veleúspěšného muzikálu We Will Rock You. Rockový muzikál, který na základě písní skupiny Queen napsal Ben Elton, uvidí čeští diváci poprvé 18. dubna v pražské Tipsport Aréně a pak následně v Brně a Ostravě.

Show vypráví příběh ze vzdálené budoucnosti, ve které se skupina pronásledovaných Bohémů snaží obnovit zakázanou hudbu a objevit poslední existující hudební nástroj, kytaru Briana Maye. Čeští producenti nesází jen na hity slavných Queenů, ale i na hvězdné obsazení.

Svoji roli Galilea si odehraje a odezpívá Peter Pecha: „Galileo je mladý kluk, rebel, kterému se zdají texty světových hitů. Na základě svých vizí, poznává, že ve světě, ve kterém žije, není něco
v pořádku. Já osobně nyní zažívám dva extrémy. Hraji v muzikálu Tarzan, který je náročný fyzicky a zkouším muzikál We Will Rock You, kde jsou zase hodně náročné písničky Freddieho Mercuryho. Písně si napsal Freddie na tělo, sedí mu, ale my nejsme Mercury, tak studium písní musí být důkladné,“ uvedl Peter Pecha a se smíchem dodal, že prvním posluchačem jeho písniček je manželka Kačka. Dá Petrovi dvě možnosti: líbí, nelíbí a většinou se trefí.

Svůj part má v muzikálové show také zpěvák Bohouš Josef. „Hraji roli Khashoggiho, to je šéf policie, která chrání oficiální kulturu. Moji přímou nadřízenou je Killer Queen, kterou zpívá Kamila Nývltová nebo Míša Nosková. Písničky Queenů jsou moje láska už od mládí a je příjemné si je zazpívat. Queeny má ráda i moje žena, doma je posloucháme. Moc mi neradí, já jí do jejího kadeřnictví také nemluvím. Ona je profík a já doufám, že já taky,“ smál se Bohouš Josef.

Roli buřiče, pankáče Britneyho, si střihne rocker Petr Kutheil. „Ta role mi sedí. Jak to s ním dopadne, neprozradím. Ale druhou polovinu mám volnou a budu od baru fandit kolegům,“ přeháněl Petr Kutheil. „Už po několikáté jsem kápnul na spolupráci s choreografkou Petrou Parvoničovou, která má se mnou obrovskou trpělivost. Hodně se s mým pohybovým antitalentem natrápí, ale vždycky nějaký ten taneček ze mne dostane.“ V muzikálu hraje i Petrova přítelkyně, tanečnice Markéta Šandová. „Markétka tam tančí a zároveň hraje takovou „mlátičku“. Tak hned na začátku muzikálu si mne srovná.“

Diváci se mohou také těšit na Jana Kopečného, Markétu Procházkovou, Andreu Gabrišovou, Terezu Martinkovou, Adama Lukáše, Johnny Roseho, bezvadnou taneční choreografii, živou kapelu a úžasnou multimediální podívanou.

Režiséry představení je Petr Novotný a Kateřina Dušková, texty písní do češtiny přeložil Adam Novák.

Foto: Herminapress