Mladý Šípek je celý táta. Podědil po slavném otci i jeho umělecké sklony?

Přátelé, příznivci a obdivovatelé díla výtvarníka, designéra a architekta Bořka Šípka zahájili výstavu Bořek Šípek-Retrospektiva v Galerii Tančící dům. Na 250 váz a 40 originálních kusů nábytku a některé kousky, které zatím nebyly nikdy vystaveny, znovu obdivoval Artur Šípek, nejmladší syn Bořka Šípka a Leony Machálkové.

„Znám hodně věcí z tátova díla. Jsou tu ale artefakty, které byly vystavované pouze v zahraničí, a určitě tedy narazím na něco, co jsem ještě neviděl. Například jsem tu našel fotografii od nás z chalupy, kterou vůbec neznám,“ řekl Artur Šípek a přiznal, že nemá žádný oblíbený kousek ze sbírky svého tatínka. „Nic oblíbeného nemám, ale kdybych si měl vybrat, tak asi stoleček, který táta nazval Artur. Já asi nikdy nic takového nevytvořím. Chodím na jazykové gymnázium, baví mne studium a rád sportuji. A jestli mám po tátovi nějaké umělecké geny? To opravdu nevím, ale třeba se ve mně něco ještě probudí. Je to ve hvězdách.“

Skleněné kousky Bořka Šípka obdivovala i zpěvačka Jitka Zelenková. „Bořkovy věci jsem prvně viděla v pracovně Václava Havla a uchvátilo mne to. Bylo to jiné, zvláštní a moc se mi to líbilo. A pak, když Bořek začal přátelit s Leonou, jsme se potkali osobně. Byl neskutečně milý a přátelský. Doma mám od něj krásnou skleničku, a protože ráda věci používám, tak piju i z téhle sklínky. A navíc Bořek byl blíženec, Leona je také blíženec a já také. Máme k sobě blízko,“ uvedla Jitka Zelenková s tím, že se na výstavu určitě ještě vrátí, aby si vystavené kousky prohlédla v klidu ještě jednou.

Výstava Bořek Šípek-Retrospektiva v Galerii Tančící dům potrvá od 13. listopadu 2019 do 22. března 2020.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno